KOSGEB'ten Faizsiz Acil Destek Kredisinin Detayları Belli Oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün yapılan kabine toplantısının ardından açıkladığı Karadeniz Bölgesi'ndeki sel felaketinden etkilenen afetzedelere yönelik "Acil Destek Kredisi"nin ayrıntıları belli oldu.

KOSGEB'ten Faizsiz Acil Destek Kredisinin Detayları Belli Oldu

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), Karadeniz bölgesinde meydana gelen yoğun yağış ve su baskınlarından etkilenen Amasya, Samsun, Sinop ve Kastamonu illerindeki KOBİ'lerin ihtiyaçlarını karşılayarak, faaliyetlerine hızla dönmesi amacıyla Acil Destek Kredisi Programı başlattı.


12 Ay Ödemesiz 300 Bn TL Kredi Desteği
İşletmelerin acil ihtiyaçlarına yönelik 300 bin liraya kadar kullanacakları kredinin kar payı ve faizinin tamamı KOSGEB eliyle karşılanacak. KOBİ'ler, ilk 12 ayı ödemesiz olmak üzere toplamda 36 ay taksitli, sıfır faizli kredi kullanabilecek. Ayrıca, kredi başvuru sürecinde teminat sıkıntısı yaşayan işletmelere, Kredi Garanti Fonu teminat sağlayacak.


Cumhurbaşkanı Erdoğan Duyurmuştu
AFAD ve ilgili kurumların, zarar gören yolların onarılmasından diğer sıkıntıların giderilmesine kadar her türlü çalışmayı sürdürdüğünü bildiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "KOSGEB tarafından devreye aldığımız acil destek kredisi ile afetzede iş yerlerimizin yanında oluyoruz." dedi. Erdoğan, Samsun, Amasya ve Kastamonu'da meydana gelen yoğun yağış ve sel baskınları nedeniyle hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileterek, vefat edenlere Allah'tan rahmet diledi.