Koronavirüs Sonrası Netflix ve Youtube'den Flaş Karar!

Online dizi ve film platformu Netflix ile dünyanın en popüler video paylaşım platformu Youtube, yeni tip koronavirüs nedeniyle AB ülkelerinde artan internet kullanımı nedeniyle stresi azaltmak amacıyla yayın kalitelerini HD'den aşağı çekme kararı aldı.  

Koronavirüs Sonrası Netflix ve Youtube'den Flaş Karar!

Dünyanın en popüler video paylaşım sitesi youtube ile online dizi ve film izleme platformu Netflix, yeni tip koronavirüs pandemisinin ardından evlerine kapanan insanların yoğunlukla dizi-film tercih etmesinin ardından artan internet stresini gevşetme amacıyla yayın kalitelerini düşürme kararı aldı.

Netflix, Avrupa'daki tüm yayın akışlarını 30 gün boyunca azaltmaya karar verdiklerini, bunun internet ağlarındaki stresi yüzde 25 oranında azaltacaklarını ön gördüklerini bildirdi. Youtube'da internet altyapısındaki stresi düşürmeye karar verdiklerini belirterek, Avrupa'daki internet ağlarında tüm yayınların standart kaliteye çekileceğini bildirdi. AB komisyonu İç Pazardan sorumlu üyesi Breton, Avrupa ülkelerinde salgının ardından internet kullanımındaki artışın altyapıyı etkilememesi için tüm platformların yüksek çözünürlükten vazgeçmesi gerektiğini söylemişti.