İşte İlave Tediye Ödeme Tarihi ve Miktarı

Kadroya geçen taşeron işçiler ile kamu işçilerine ilave tediye ödemelerinin 2018 yılı son taksidi için geri sayım sona eriyor. İşte tediye ödeme tarihi ve ödeme miktarı hakkında detaylı bilgi.

İşte İlave Tediye Ödeme Tarihi ve Miktarı

Son dakika haberi: Kamuya geçen taşeron işçiler ile kamu işçilerine ilave tediye ödemesi yapılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından alınan karar ile kadroya geçen taşeron işçiler ile kamu işçilerine ilave tediye ödemeleir 7 Aralık 2018 tarihinde ödenmeye başlayacak.

Söz konusu ilave tediye ödemelerin ilk taksidi 17 Ağustos günü hesaplara yatmıştı. 13 günlük tediyeler Kurban Bayramı’ndan önce hesaplara yatırıldı. İlave tediye fazla mesai, yol ve yemek gibi ilave ödemeler olmaksızın hesaplanan brüt ücretin 26 günlük tutarı kadar oluyor.

NE KADAR ÖDEME YAPILACAK?

İlave tediye ödemelerinde SGK primi ve gelir ve damga vergisi kesintisi yapılıyor. 2 bin 500 TL brüt ücreti almakta olan bir kamu işçisine 13 günlük tediye olarak yüzde 15 vergi diliminde 1.083,29 TL ödemesi yapılacak.

O İŞÇİLERE YOK

Taşeron işçilerin kamuya alınmasının ile birlikte 2 Nisan tarihinden itibaren  yüz binlerce taşeron işçi kamuya alınıştı. Kamuya alınan taşeron işçilerden belediyelerin şirketleri bünyesinde çalışan kamu işçilerine ilave tediye ödemesi yapılacak. 

AYNI KHK İLE GEÇİŞ YAPTILAR AMA TEDİYE ALAMIYORLAR

OHAL kapsamında yayımlanan 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile aynı şartlar altında kamuya alınan işçiler ilave tediye ödemelerinden faydalanamayacak.

TEDİYE ÖDEMESİ ALAMAYAN KAMU İŞÇİLERİN MAĞDURİYETİ GİDERİLMELİDİR !!

Belediye şirketleri bünyesinde çalışan kamu işçilerinin ilave tediye ödemelesi hakkında DİSK bir açıklama yaptı ve konuyu gündeme getirdi. Belediye şirket işçilerine de ilave tediye ödemesinin gerektiğini, aynı şartlarda ve kanunla geçişi yapılan işçilere ayrım yapılmamasını istemişti. Konu hakkında gerekirse yasal bir düzenleme yapılmasını talep eden DİSK, yasal düzenleme yapılmadan da istenilirse bu ödemelerin gerçekleştirilebileceğini söylemişti.

KAMU İŞÇİLERİ İLAVE TEDİYE ÖDEMELERİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİLER VE İŞÇİ HABERLERİNDEN HABERDAR OLMAK İÇİN;

Android uygulamamızı ücretsiz indirmek için >>>> TIKLAYIN

İOS uygulamasını ücretsiz indirmek için >>>> TIKLAYIN

Kamubulteni.com  |  Ankara