Hesaba Yatmayan Emekli Ödemeleri Hakkında Açıklama

CHP'den ödenmeyen emekli aylıkları ile ilgili son dakika açıklaması geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak konu ile ilgili önemli bir sorunu dile getirdi.

Hesaba Yatmayan Emekli Ödemeleri Hakkında Açıklama

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, emeklilere erken ödemelerle ilgili, "Geçmişte tatil döneminin tamamını kapsayacak şekilde yapılan erken ödemenin, bu sene sadece bayram günlerinde maaş alan emeklileri kapsayacak şekilde daraltılması emeklilerimiz için büyük bir hayal kırıklığı olmuştur." ifadelerini kullandı.

Yazılı bir açıklama yapan Öztrak, bayram öncesi emekli aylıklarını almak için bankalara giden vatandaşların byük şok yaşadığı ve hayal kırıklığı ile evlerine döndüğünü söyledi. Öztrak açıklamasının  devamında, emeklilerin bayramda torunlarına harçlık verme onları sevindirme hayali, bayram masrafları için gelir hayalinin suya düştüğünü söyleyerek, "Bu uygulama eğer tasarruf gerekçesiyle yapıldıysa, sorumlular şunu bilmelidirler ki bu tedbirlerin ilk adresi zaten kısıtlı maaşlarıyla hayatını idame ettirmeye çalışan Vdcasino emeklilerimiz değil, lüks araç ve bina saltanatı içinde yaşayan devlet ricali olmalıdır." ifadesini kullandı ve şu sözlerle açıklamasına son verdi:

"SGK, 15 Ağustos 2018 tarihli açıklamasında, ödeme günleri Kurban Bayramı'na rastlayan emekli ve hak sahiplerinin gelir ve aylıklarının bayramdan önce ödeneceği açıklanmışsa da bugün maaşlarını almak için bankaya giden emeklilerimizin önemli bir kısmı maaşlarını alamamıştır. Geçmişte tatil döneminin tamamını kapsayacak şekilde yapılan erken ödemenin, bu sene sadece bayram günlerinde maaş alan emeklileri kapsayacak şekilde daraltılması emeklilerimiz için büyük bir hayal kırıklığı olmuştur. Devletin ekonomide alması gereken acil önlemlerin olduğu doğrudur ama bunun için gidilecek ilk adres zaten zor şartlar altındaki emeklilerin maaşı değil, itibar olarak görülen lüks harcamalar olmalıdır."

Kamubulteni.com  | Ankara