Halkbank'taki Ucuz Döviz Olayıyla İlgili Flaş İddia!

Halkbank'ın ucuz döviz olayıyla ilgili CHP'li eski milletvekilinden flaş açıklamalar.

Halkbank'taki Ucuz Döviz Olayıyla İlgili Flaş İddia!

Halkbank'ın internet sayfasında 31 Ağustos gecesi 6.55'lik dolar kuru 3.72 TL'den, 7.62 TL'lik dolar kuru ise 4.32 TL'den işlem görmüş, bankada 4.6 milyon dolarlık döviz alım satım işlemi gerçekleştirilmişti.

Cumhuriyet Halk Partisi eski Milletvekillerinden Barış Yarkadaş, Halkbank yönetiminin olayın yaşacağı gün personellerine döviz alıp-satılmaması konusunda uyarı maili attığını öne sürdü.

Yarkadaş, sosyal medya üzerinden konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Halk Bankası yönetimi, skandalın yaşanacağı gün, personeline mail atıyor ve 'Mesai saati dışında internetten döviz alıp satanlar hakkında soruşturma başlatılacaktır' diyor. Aynı gün maaş alan banka personeli, bu direktife önce bir anlam veremiyor tabii ki... ?Bankanın direktifinin gerekçesi ise gece anlaşılıyor.Birden bire ortaya çıkan 'düşük fiyata döviz satışı' kafalardaki soru işaretini ortadan kaldırıyor. Banka çalışanları 'Belli ki birilerine KORİDOR açtılar' yorumunu yapıyor. Yönetim, bu talimatıyla personeli dışarıda tutmuş oluyor... ?Banka yönetimi böylece 'Bakın yanlışlık oldu, personelimizin bile haberi yok' mesajı vermeye çalışıyor. Yeni edindiğim bu bilgiyi, bankalarda yaşanan ve yaşanacağı belli olan skandalları takip eden kamuoyunun dikkatine sunmak istedim. Çünkü bunlar hepimizin parası..." ifadelerini kullandı.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA