Hak-İş Talebini Yaptı Asgari Ücret Zammı İçin Büyük Rakam

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun yine toplanarak asgari ücrete Temmuz ayı zammını konuşmaları gerektiğini söyleyerek asgari ücrete yapılması gereken zammı belirtti.

Hak-İş Talebini Yaptı Asgari Ücret Zammı İçin Büyük Rakam

Hak-İş'e bağlı Tüm Belediye ve Genel Hizmet İşçileri Sendikası (Hizmet-İş) İstanbul 3 No'lu İETT Şube Başkanlığı 7. Olağan Genel Kurulu, Kartal'daki bir otelde yapıldı.

Genel kurulda konuşan Mahmut Arslan, Asgari ücrette artışın sadece kamu çalışanları ve memur emeklileriyle sınırlı olmaması gerektiğini belirtti ve bütün çalışanları kapsayacak bir düzenleme önerisini yaptı.

Enflasyonun Üzerinde Zam Yapılsın

Geçtiğimiz günlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in, memur ve emekliler için enflasyonun üzerinde zam yapılacağını müjdelemesinin ardından Hak-İş’te asgari ücretli için enflasyon üzerinde zam yapılması gerektiğini belirterek şu açıklamayı yaptı:

"Asgari Ücret Tespit Komisyonu yeniden toplansın istiyoruz. Yeni Asgari Ücret Tespit Komisyonu, temmuz ayında enflasyon üzerinde bir artış sağlasın istiyoruz. Toplu sözleşmelerimizde sadece kamu çalışanları değil, yerel yönetim çalışanlarını, üniversite çalışanlarını ve özel sektörde çalışan bütün emekçilerin haklarının korunması gerekiyor."

Asgari ücret zammı hakkında bu hafta açıklama yapılacak. Bu haftaki Kabine toplantısında Bakan Bilgin'in asgari ücret ile ilgilki bir sunum yapması bekleniyor.

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  / 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.