Gram altın almak için son şans! O tarihte 3000 TL'ye roket gibi uçacak

2024 yılında altın fiyatlarında yaşanan dalgalanmalar yatırımcıların büyük ilgisini çekerken, özellikle yılın ilk aylarında meydana gelen kayda değer artışlar piyasada heyecan yarattı. Ancak bu yükselişlerin ardından yaşanan düşüşün yatırımcılarda ciddi kaygı ve belirsizlik ortamı yarattığı belirtilirken, gram altın için oldukça vahim bir tahmin geldi.

Gram altın almak için son şans! O tarihte 3000 TL'ye  roket gibi uçacak

Ekonomist Tunç Şatıroğlu, geçtiğimiz günlerde altın fiyatlarına ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Şatıroğlu, açıklamasında bu dalgalanmalar karşısında sabrın ve uzun vadeli stratejinin önemine vurgu yaparak, yatırımcıların kısa vadeli fiyat ve hisselerdeki düşüşlerden ziyade uzun vadeli trend durumlarına odaklanmanın daha sağlıklı bir durum olduğunu söylerken sabırlı olunmasını ve duygusal tepkilerden kaçınarak stratejilerin belirlenmesi gerektiğini aktardı.

KRİTİK UNSURLAR ÖNE ÇIKIYOR

Gram altın almak için son şans

Bu konuyla ilgili Tunç Şatıroğlu, açıklamasında FED'in faiz politikası, jeopolitik riskler ve Çin Merkez Bankası'nın altın talebindeki değişikliklerin altın fiyatlarının gelecekteki durumunu belirleyen önemli faktörlerin arasında yer aldığını vurgulayarak, bu faktörlerin önemli derecede öne çıktığını söyledi.

GRAM ALTIN ​​3 BİN TL

Ekonomist Tunç Şatıroğlu ons altının 2 bin 450 ila 2 bin 500 doları hedeflediğini açıklarken, bu açıklamalarda gram altının fiyatının 3 bin liraya ulaşabileceği belirtildi. Bu hedeflerin yatırımcılara perspektif sunması ve stratejilerini oluşturmalarına yardımcı olması amaçlanmaktadır.