Google'a Bir Şok da Türkiye'den

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu Facebook veri skandallarıyla, Google ise rekabet kurallarıyla gündeme geliyor...

Google'a Bir Şok da Türkiye'den

Rekabet Kurulu, Google'ın savunmasını alacak. Google LLC, Google İnternational LLC ve Google Reklamcılık ve Pazarlama Limited Şirketi hakkında yürütülen soruşturma çerçevesinde Google'ın ifadesi alınacak.

Geçtiğimiz günlerde AB'den rekabet kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle yüklü miktarda para cezası alan Google, Türkiye'den de ceza alma durumuyla karşı karşıya.

Rekabet Kurumu'nun internet sayfasından konuya ilişkin yapılan bilgilendirmede, "Google LLC, Google International LLC ve Google Reklamcılık ve Pazarlama Ltd. Şti.’den oluşan ekonomik bütünlüğün (GOOGLE) mobil işletim sistemi ve mobil uygulama Redwin ve hizmetlerin sunumuna ilişkin davranışlarının ve GOOGLE ile orijinal ekipman üreticileri arasında imzalanan sözleşmelerin 4054 sayılı Kanun’un 4. ve 6. maddelerini ihlal ettiği iddiasını içeren başvuru üzerine yürütülen soruşturmada sözlü savunma aşamasına gelindi. Bahse konu sözlü savunma toplantısı, 28 Ağustos 2018 tarihinde saat 10:30’da yapılacak. Toplantıya katılmak isteyen şikâyetçi ve üçüncü kişilerin, “Rekabet Kurulu Nezdinde Yapılan Sözlü Savunma Toplantıları Hakkında Tebliğ” uyarınca, toplantı konusu ile ilgili menfaat ilişkilerini ortaya koyan bilgi ve belgeleri içeren dilekçeyle 13 Ağustos 2018 günü mesai saati sonuna kadar Rekabet Kurumuna başvurmaları gerekmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." ifadelerine yer verildi.

KAMUBULTENİ.COM-  ANKARA