Faiz İndirimi Sonrası Sahibinden Satılık Ev Fiyatlarına Rekor Zam: Fırsatçılar Tekrar Sahada

Son dakika haberi: Konutta faiz indirimi sevinci kısa sürdü. Fırsatçılar gün geçmedi ki faiz indirimi sonrası ev fiyatlarına rekor zam yaptı. İşte bazı fırsatçıların ilanları haberimizde

Faiz İndirimi Sonrası Sahibinden Satılık Ev Fiyatlarına Rekor Zam: Fırsatçılar Tekrar Sahada

0,99 faizli konut kredisi müjdesinin ardından fırsatçılar yeniden sahnede. Emlak fiyatlarında rekor artış gözlemlendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir son dakika açıklamasında bulundu. KAbine toplantısından sonra kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üç yeni konut destek paketinin devreye gireceğini söyledi. Bu üç destek paketinden biri, ilk kez ev alacaklar için 0,99 faizli ev sahibi olma kampanyasıydı. Erdoğan yaptığı açıklamada, "İlk defa konut sahibi olacak vatandaşlarımızı 10 yıla kadar yüzde 0,99 faizle kredi verilecek." dedi. Bu açıklama milyonlarca vatandaşı sevindirirken fırsatçıları da harekete geçirdi.

0.99 FAİZLİ KONUT KREDİSİ HESAPLAMA

0.99 faizli konut kredisi hesaplama, aylık taksit ve toplam geri ödeme için TIKLAYIN

EV FİYATLARI REKOR DÜZEYDE ARTTI

Son dönemlerde ciddi oranda ev fiyatları arttı. Son 1 sene içinde , özellikle son aylarda ev fiyatları daha da arttı. Yaşanan artışın nedeni yüksek enflasyon ve savaş. Girdi maliyetlerinin artmasının ardından konut üretimi oldukça azaldı. Konut üretiminin azalması nedeniyle fiyatlarda ciddi oranda artışlar görüldü.

EV FİYATLARI ARTMAYA BAŞLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı bu açıklama sonrası fırsatçılar sahaya çıkmaya başladı. Sahibinden adlı internet sitesi üzerinde yayımlanan ev ilanlarına baktığımızda fiyatların rekor düzeyde arttığı görüldü. Zaten yüksek olan ev fiyatlarına yeni zamlar geldi.

Sahibinden adlı internet sitesine baktığımızda , faiz indirimi öncesinde zaten pahalı olan konut fiyatlarının , faiz indirimi açıklamasından sonra daha da arttığı görüldü. Bu ilanlardan biri şu şekilde:

İlk yayınlandığında fiyatı 1 milyon 450 bin lira seviyesinde olan evin fiyatı, faiz indirimi açıklamasının gelmesinden sonra 1 milyon 650 bin liraya çıkarıldı. Faiz indirimi 200 bin liralık zam getirdi.

İlk defa ev alacak vatandaşlara , alacakları evler için 0.99 faizli kredi verilecek. 120 ay vadeye kadar kullandırılacak krediler için başvuruların önümüzdeki günlerde başlaması bekleniyor. Başvurular başladığında bildirimle haberdar olmak için mobil uygulamamızı aşağıdaki linklerden ücretsiz şekilde indirin ve başvurular başladığında anında haberdar olun

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN