EYT'yi getiren hükümetten açıklama var! Staj ve çıraklık mağduriyeti giderilecek

Staj Sigortası Mağdurları Derneği Başkanı Ferhat Salman, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kendisine “EYT sorununu çözdük, staj ve çıraklık mağduriyetini de çözeceğiz” dediğini açıkladı.

EYT'yi getiren hükümetten açıklama var! Staj ve çıraklık mağduriyeti giderilecek

Elips Haber’in haberine göre, Ferhat Salman, staj ve çıraklık mağduriyeti konusunda MHP ile yaptıkları temasları detaylandırdı.

Salman, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile yaptığı görüşmeyi şu şekilde anlattı:

“Devlet Bey ile ve MHP grup başkan vekilleri ile görüştüm. Mecliste Devlet Bahçeli ile bu konuyu konuştuğumda bana, ‘EYT sorununu çözdük, staj ve çıraklık mağduriyetini de çözeceğiz, endişelenmeyin’ dedi.”

Müjdeler Ekim Ayında

Salman, bu konuda alınan kararın açıklanmasını beklediklerini ve “Ekim ayında müjdelere hazırlıklı olmalıyız” dedi.

2023/06/14/para11.jpg

Seçim beyannamelerinde yer alan staj ve çıraklık mağduriyetinin, MHP tarafından kanun teklifi olarak sunulduğunda, mecliste yeterli vekil desteği bulunmadığı için reddedildiğini belirten Salman, şunları söyledi:

“MHP, seçim beyannamesinde bu konuya yer vermesine rağmen kanun teklifi meclise geldiğinde birçok MHP milletvekilinin çekimser oy kullandığını gördük.”

Salman, “MHP’nin sunduğu kanun teklifinin AK Parti tarafından çoğunluk oyuyla onaylanmasını talep ediyoruz” şeklinde ekledi.