EYT'de Son Durum Ne? Kamubulteni EYT'leri TBMM'de Dile Getirdi

Emeklilikte yaşa takılan on binlerce personel bu konuda çözüm beklerken, seslerini meclise duyurmaya çalışıyor. Biz de Kamubulteni.com olarak EYT'lerin durumunu Meclise yaptığımız ziyarette dile getirdik.

EYT'de Son Durum Ne? Kamubulteni EYT'leri TBMM'de Dile Getirdi

Emeklilikte yaşa takılan personeller, düzenleme bekliyor.

Emeklilik için prim ve gün sayısını tamamlamalarına rağmen yaşa takıldığı için emekliliğe ayrılamayan on binlerce personel, hükümetten bu konuda gelecek müjdeyi bekliyor. Bu personeller, yaş sorunu hakkınd bir düzenleme gelmesini ve sorunun ortadan kaldırılmasını istiyor.

Ancak bu konuda henüz hükümetten bir düzenleme sinyali gelmedi. Seçim sürecinde EYT'ler, hükümetten seçim vaadi bekliyordu ancak hükümet bu konuda sessiz kaldı ve Emeklilikte Yaşa Takılanları görmezden geldi. Yaşa takılan personellerin sorunu, muhalesef partilerinin seçim beyannamelerinde yer aldı. Muharrem İnce, Devlet Bahçeli ve Meral Akşener seçim vaatleri arasına emeklilikte yaşa takılanların sorununu çözeceğini belirtti. Hükümet kanadı ise bu konuda herhangi bir açıklama yapmadı. Ancak hükümetin ortağı MHP'nin seçim beyannamesinde EYT yer aldı. Bu EYT'ler tarafından umut verici bir gelişme Sultanbet olarak görüldü.

Seçim sonrası MHP EYT'ler için tasarı hazırlamaya başladı. Ancak en çok merak edilen konu, hükümetin bu tasarıya nasıl yaklaşacağı konusu oldu. Hükümetten destek gelmemesi durumunda EYT'ler yine çözüm bulamayacak.

KAMUBULTENİ MECLİS'TE

Kamubulteni.com olarak geçtiğimiz gün Meclise gittik ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın İzzet Ulvi Yönter ile İYİ Parti Milletvekili Fahrettin Yokuş'a EYT'lerin durumunu ilettik. İki vekilimiz de bu konunun gündemlerinde olduğunu söyledi.

Meclise, MHP Genel Merkezine ve İYİ Parti Genel Merkezine bir sonraki ziyaretimiz önümüzdeki haftalarda olacak. Bu ziyaretimizde EYT hakkında iletmemizi istediğiniz sorunları ve sormamızı istediğiniz sorunları aşağıdaki yorum kısmından yazabilirsiniz.

EYT HAKKINDA TÜM GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK, MECLİS GÖRÜŞMELERİMİZDEN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN;

Kamubulteni.com   | Ankara