EYT'de Bugün Önemli Yeni Açıklamalar

Emeklilikte yaşa takılanların son durumu ile ilgili 2 açıklama geldi. Peki EYT'de son durum ne? EYT tasarısı kabul edilecek mi?

EYT'de Bugün Önemli Yeni Açıklamalar

Emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili son dakika açıklamaları geldi.

TBMM'de bir basın toplantısı düzenleyen CHP'li Vekil Ömer Fethi Gürer, emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili, "Sayın Cumhurbaşkanı sanki bu konuda yaşa takılanlara bir lütufta bulunuyormuş gibi kamuoyuna açıklama yaptı. Emeklilikte yaşa takılanlar, hak etmedikleri bir şeyi istemiyor." dedi. 

Gürer açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

"Belli bir yaştan sonra iş verilmiyor. Bu konuda ciddi bir mağduriyet var. İktidar ve muhalefetiyle bu sorunu çözmek zorundayız. Devlet, bu primleri doğru kullansaydı bunların faizleri dahi bu maaşları ödemeye yetecek durumda olurdu. MHP sözünde durursa, biz bu kanunu geçiririz."

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Erdoğan, emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili açıklamasında "Dünyanın hiçbir yerinde 38 yaşında emeklilik diye bir uygulama yoktur. 20 yıl çalışıp, 38 yaşında emekli olacak bir kişi 40 yıl çalışmadan maaş ve sağlık sigortası hizmeti alacak demektir. Buna hiçbir ülke dayanamaz." demişti

GÜLSE BİRSEL 'DEN AÇIKLAMA

Hürriyet Gazetesi yazarı Gülse Birsel, bugünkü köşesinde konuyu şu şekilde ele aldı:

"Emeklilikte yaşa takılanlardan biri benim!" diyen Birsel, yazısında şu ifadelere yer verdi: "Bu işin sıkıntısı ve dile getirilen haksızlık şu: Ben 1996’da işe girmeseydim, 3 sene boş oturup 1999’da çalışmaya başlasaydım, muhtemelen şu an tıkır da tıkır emekli maaşı alıyordum!

53 YAŞ ERKEN

Aslına bakarsanız masabaşı işler için ben 53’ü bile biraz genç bulurum. Sanki kadın için en az 55-57, erkek için 57-60 filan mantıklı geliyor.

ZAMANLAMA YANLIŞ

Cumhurbaşkanı EYT konusunda açıklama yaptı. 6.2 milyon kişi EYT grubuna giriyormuş, ben ve benim gibiler yaşa takılmasak devlete yıllık maliyetimiz 750 milyar lirayı bulacakmış. EYT kardeşlerim, öncelikle farkındasınızdır herhalde, ülkede kriz var. Bence bu talebin zamanlaması çok yanlış oldu.

MANTIKLI OLAN...

İkincisi, bana kalırsa (memuriyet ve masabaşı işler için söylüyorum) bir insanın emeklilik hakkı kazanmak için en azından bir 30-35 yıl çalışması lazım, mantıklı olan bu."

Siz de yorumlarınızı ve taleplerinizi aşağıdaki yorum kısmından yazabilirsiniz.

Android uygulamamızı ücretsiz indirmek için >>>> TIKLAYIN

İOS uygulamasını ücretsiz indirmek için >>>> TIKLAYIN

Kamubulteni.com  | Ankara