EYT-Af-Taşeron-Ek Gösterge ve Memur Alımında Kritik Süreç-Tarihler Açıklandı 2019

2020 yılı bütçe görüşmeleri başlıyor. Bütçe Genel Kurul 'da bu hafta görüşülecek ve kritik konular hakkında detaylar gelecek. Bütçe görüşmelerinde en çok merak edilen konulardan olan af, taşeron, ek gösterge, EYT ve 2020 yılı memur alımları gündeme gelecek.

EYT-Af-Taşeron-Ek Gösterge ve Memur Alımında Kritik Süreç-Tarihler Açıklandı 2019

2020 yılı bütçe görüşmeleri başlıyor. Bütçe Genel Kurul 'da bu hafta görüşülecek ve kritik konular hakkında detaylar gelecek. Bütçe görüşmelerinde en çok merak edilen konulardan olan af, taşeron, ek gösterge, EYT ve 2020 yılı memur alımları gündeme gelecek.

09 Aralık 2019 Pazartesi 09:25
EYT-Af-Taşeron-Ek Gösterge ve Memur Alımında Kritik Süreç-Tarihler Açıklandı 2019

2020 yılı bütçesi meclise geliyor.

TBM Plan ve Bütçe Komisyonu 'nda 2020 yılı bütçesi görüşüldü. Geçtiğimiz ay sona eren görüşmelerin ardından bütçe , TBMM Genel Kurulu 'na gönderildi. Meclis Genel Kurulu 'nda ise bütçe maratonu bu hafta başlıyor. 

MEMUR ALIMI AÇIKLAMALARI GELECEK

TBMM Genel Kurulu 'nda yapılacak bütçe görüşmelerinde bakanlıkların, kamu kurum ve kuruluşlarının 2020 yılında yapacağı memur alımı sayılarının açıklanması bekleniyor.

EK GÖSTERGE

Genel Kurul 'da , özellikle MEB, İçileri, Diyanet İşleri ve Sağlık Bakanlığının bütçesi görüşülürken 3600 ek gösterge meselesi gündeme gelecek ve düzenlemede son durum belli olacak.

EYT SORULACAK

Çalışma Bakanlığı 'nın bütçesinin görüşüldüğü gün en çok gündeme gelecek konu EYT olacak gibi duruyor.  Çalışma Bakanlığı bütçesinde taşeron meselesi de geniş yer alacak. 

MAHKUMLARA AF ve NAFAKA

Adalet Bakanlığı bütçesinin görüşüldüğü gün ise ceza indirimi ile nafaka düzenlemesi konuşulacak.

BAKANLAR MECLİSTE

Bütçesi görüşülen Bakan , o gün Meclis Genel Kurulu 'nda olacak ve Milletvekillerine sunum yapacak.

Kadın erkek bu sayfada toplanıyor >>TIKLA KATIL

İŞTE BÜTÇELERİN GÖRÜŞÜLECEĞİ TARİHLER

10 Aralık

Türkiye Büyük Millet Meclisi, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kamu Denetçiliği Kurumu, Anayasa Mahkemesi, Sayıştay, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu, Atatürk Araştırma Merkezi, Atatürk Kültür Merkezi, Türk Dil Kurumu, Türk Tarih Kurumu, Kapadokya Alan Başkanlığı.

11 Aralık

Adalet Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Yargıtay, Danıştay, Ceza ve İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İş Yurtları Kurumu, Türkiye Adalet Akademisi Başkanlığı, Hakimler ve Savcılar Kurulu, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu, Kişisel Verileri Koruma Kurumu, Gelir İdaresi Başkanlığı, Kamu İhale Kurumu, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu, Türkiye İstatistik Kurumu, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Sermaye Piyasası Kurulu.

12 Aralık

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, Nükleer Düzenleme Kurumu, Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü, Türkiye Atom Enerjisi Kurumu, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü, Nadir Toprak Elementleri Araştırma Enstitüsü, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü, Mesleki Yeterlilik Kurumu.

13 Aralık

Ticaret Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Rekabet Kurumu, Helal Akreditasyon Kurumu, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı, Türk Standardları Enstitüsü, Türk Patent ve Marka Kurumu, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu, Türkiye Bilimler Akademisi Başkanlığı, Türkiye Uzay Ajansı.

14 Aralık

Sağlık Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı.

15 Aralık

Milli Eğitim Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Yükseköğretim Kurulu, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı, Yükseköğretim Kalite Kurulu, 127 üniversite, Avrupa Birliği Başkanlığı, Türk Akreditasyon Kurumu.

16 Aralık

Tarım ve Orman Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye Su Enstitüsü, Karayolları Genel Müdürlüğü, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü.

17 Aralık

Cumhurbaşkanlığı, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği, Diyanet İşleri Başkanlığı, Devlet Arşivleri Başkanlığı, Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı, Strateji ve Bütçe Başkanlığı, İletişim Başkanlığı, Savunma Sanayi Başkanlığı.

GÖRÜŞMELERDEN ANBEAN CANLI ŞEKİLDE HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN >>

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Son Güncelleme: 09.12.2019 09:27
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hakan 2019-12-09 10:41:13

Kamu bankasında temizlik elemanı olarak çalışıyorum taş ören bizler ne olacağız kim bize sahip çıkacak bizde haklardan yararlanmak istiyoruz kadro yokmu bizler içinde konuşsunlar kamu bankada taş ören çalışanları için banka güvenlik şoförlere ve çağrı merkezi verdi temizlik elemanı üvey evlat muamelesi yapılıyor

Avatar
Özen 2019-12-15 18:46:01

Cidden ha