Evde bakım maaşı yatan iller listesi güncellendi! Eylül 2023 ödemelerinizi hemen kontrol edin

Evde bakım aylıkları düzenli olarak hak sahiplerinin hesaplarına yatırılıyor. Her ayın belirli günlerinde yapılan ödemeler illere göre değişebiliyor. Eylül ayına ait evde bakım aylığının ne zaman hesaplara geçeceği de araştırılmaya başlandı. Edinilen bilgilere göre, ödemeler başladıktan sonra evde bakım ödeneği sunan illerin listesi güncellenecek, kamuoyuna açıklanacaktır.

Evde bakım maaşı yatan iller listesi güncellendi! Eylül 2023 ödemelerinizi hemen kontrol edin

Evde bakım aylıkları her ayın 15'inden 31'ine kadar Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından ödenir. Dolayısıyla evde bakım ödeneği alanlar bu tarihlerde hesaplarına ödeme alabilecekler.

Ödemeler genellikle bu dönemde yapılır ancak tatiller gibi belirli koşullar veya olaylar ödeme tarihini değiştirebilir.

Evde bakım maaşı yatan iller listesi

Evde bakım maaşı ödemelerini öğrenmek isteyen herkes e-devlet üzerinden kolaylıkla bilgi alabiliyor. TC kimlik numaranız ve e-Devlet şifreniz ile giriş yaptıktan sonra “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgisi İste” seçeneğini kullanabilirsiniz. Ödeme tarihi ve tutarı hakkında detaylı bilgi almak için bu sorguyu kullanın.

Başvuru sürecine “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı” sekmesi altından ulaşabilirsiniz. Evde bakım aylığı alan kişilerin ödeme durumlarını düzenli olarak kontrol etmeleri önemlidir. Herhangi bir sorun veya gecikme yaşamanız durumunda, ödeme sürecini hızlandırmak için lütfen ilgili yetkililerle iletişime geçin.