Ev Alacaklara Yüzde 45 İndirim-İşte Ucuz Konut Başvuru Sayfası

Konut alacak vatandaşlara yüzde 45 'e varan indirimlerle ev alma fırsatı Uyap e ihale sistemi üzerinden başladı. Ev fiyatlarına bakıldığında ihale ile yüzde 50 'ye kadar indirimli ev sahibi olmak mümkün. İşte detaylar.

Ev Alacaklara Yüzde 45 İndirim-İşte Ucuz Konut Başvuru Sayfası

Ev almak isteyenlere yüzde 45 indirim açıklaması.

Son günlerde kredi faizlerinin düşmesi sornası vatandaşlar ev almaya yönlendi. Ev almaya yönelen vatandaşlar ise yüksek fiyatlardan şikayetçi. Kredi faizlerinde indirim yapılması sonrası fırsatçılar devreye girdi ve kredi faiz indirimi ile vatandaşın cebinde kalacak paranın iki katını ev fiyatına eklediler.

FİYATI 30-50-70 BİN ARTAN EVLER OLDU

Kredi faiz indirimi 1 Haziran 'da başlamıştı. 1 Haziran 'da başlaması sonrası evfiyatlarında fahiş artışlar görüldü. Faiz indirimi nedeniyle vatandaşların ev almaya yöneleceğini görenler hemen satılıkta olan evlerinbin fiyatlarını arttırdı. 

YÜZDE 45 'E VARAN İNDİRİM

İhale ile satılan evlere baktığımızda fiyatların şu şekilde olduğu görüldü:

Bakırköy - Kartaltepe

 • İhale başlangıç bedeli: 312000 lira
 • Tahmin edilen bedel: 600000 lira

Üsküdar - Hace Hesna Hatun Mahallesi

 • İhale başlangıç bedeli: 333000 lira
 • Tahmin edilen bedel: 650000 lira

Üsküdar - Hace Hesna Hatun Mahallesi

 • İhale başlangıç bedeli: 333000 lira
 • Tahmin edilen bedel: 650000 lira

Kadıköy - Kozyatağı

 • İhale başlangıç bedeli: 704000 lira
 • Tahmin edilen bedeli: 1.4 milyon lira

Fatih - Ördek Kasap Mahallesi

 • İhale başlangıç bedeli: 265000 lira
 • Tahmin edilen bedel: 500000 lira

Bakırköy - Şenlik Mahallesi

 • İhale başlangıç bedeli: 737000 lira
 • Muhammen bedeli: 1.4 milyon lira

Gaziosmanpaşa - Karayolları Mahallesi

 • İhale başlangıç bedeli: 480000 lira
 • Muhammen bedel: 920000 lira

Avcılar - Firüzköy

 • İhale başlangıç bedeli:356000
 • Muhammen bedeli: 700000 lira

İHALEYE NASIL KATILIRIM? İŞTE ŞARTLAR

T.C. vatandaşı olan, 18 yaşını bitirmiş ve icra satış ilanlarında belirtilen belgeleri zamanında teslim eden herkes icra satış ihalelerine katılabilir.

Duyurusu yapılan ve iştirak edilmek istenilen satış ihalelerine esatis.uyap.gov.tr üzerinden elektronik teklif vererek ya da ilanda belirtilen tarihte satış yerinde hazır bulunularak katılmak da mümkündür.

İhaleye teklif verilebilmesi için 2004 sayılı İcra ve İflas Kanununun 114 üncü maddesinin üçüncü fıkrası ve aynı Kanunun 126 ncı maddesi ile belirlenmiş ve Elektronik Teklif Sistem  sayfasında gösterilen yasal teminatın ihale katılımcısı tarafından, satışı yapan birime ait TL cinsinden açılan banka hesabına yatırılması gerekmektedir.

E-satış portalı; İcra ve İflas Müdürlükleri ile Sulh Hukuk Mahkemeleri Satış Memurluklarınca 2004 sayılı İcra ve İflas Kanunu hükümleri uyarınca satışa çıkartılan menkul ve gayrimenkullere ilişkin satış ilanlarının elektronik ortamda yayınlandığı ve bu satış ilanlarının konusu ihalelere elektronik ortamda teminat yatırmak suretiyle teklif verildiği sistemdir.

Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi (UYAP) kapsamında kişiler, İcra ve İflas Müdürlükleri ile Sulh Hukuk Mahkemeleri Satış Memurluklarınca satışı yapılacak olan menkul/gayrimenkullere elektronik ortamda satış tarihinden önceki gün saat:  23.59’a kadar teklif  verilebilmektedir.

Elektronik ortamda teklif verebilmek için esatis.uyap.gov.tr internet sitesinde bulunan elektronik teklif sayfasına E İmzalı, Mobil İmzalı veya İmzasız giriş yapmak gerekmektedir.

Satışa konu mala elektronik ortamda verilen en yüksek teklif, satışı yapan birimce satış ilanında belirtilen gün ve saatte ihale başlangıç bedeli olarak dikkate alınır ve bu bedel üzerinden ihale açılır. Elektronik ortamda verilecek teklif, ihalesi yapılacak mal veya hak bedelinin % 50 sinden aşağı olamaz.

Elektronik ortamda teklif veren kişiler, ihale sonucunu www.esatis.uyap.gov.tr  internet sitesi üzerinden takip edebilir. İhale sonucunda ihale size kalmış ve icra ekranlarında ihale alıcısı olarak kaydedilmiş iseniz, e-satış portal sayfasında önceki verdiğiniz teklifler bölümünde ilgili ihalenin detayında ihalenin size kaldığına ilişkin bilgi yer almakta ve ihalenin size kaldığına ilişkin SMS ile bilgilendirme yapılmaktadır. Ayrıca ilgili birim ile irtibata geçerek de ihale sonucundan bilgi alınabilir.

E-satış portalı üzerinden verilmiş olan teklifin, ihale için verilen en yüksek teklif olması halinde mevzuat gereği vazgeçilememektedir.

Elektronik ortamda veya fiziki ortamda teklif veren katılımcılar, ihalenin tamamlanmasından önce, vazgeçme, mahkeme kararı, borcun ödenmesi gibi herhangi bir nedenden dolayı satışın durdurulması veya düşürülmesi hâlinde yatırdıkları teminatı geri alabilirler.

Menkul/gayrimenkul satış ihaleleri ile ilgili ayrıntılı bilgilere www.esatis.uyap.gov.tr  internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum