Erdoğan'dan Emeklilere Kurban Bayramı İkramiyesi Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı son dakika açıklamasında emeklilere verilecek bayram ikramiyesine değindi. Erdoğan'ın açıklaması haberimizde.

Erdoğan'dan Emeklilere Kurban Bayramı İkramiyesi Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe'de düzenlenen törende 400 projeli 100 günlük eylem planını açıkladı.

Açıklamasında emekli bayram ikramiyelerine de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aile Bakanlığının çalışmalarına da değindi.

 "Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey yoktur" dedi be şu ifadeleri kullandı:

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız... Dünyanın en gelişmiş ve geniş kapsamlı sosyal güvenlik hizmetine sahip ülkeyiz. Sağlık sigortası primini gücüne göre ödüyor, ödemeyenlerin primini devlet üstleniyor. Emeklilik konusunda bizdeki kadar kolaylaştırıcı uygulamalar dünyanın başka hiçbir ülkesinde yoktur. Çalışanlarımızdan yıllarca kesilen tasarruf teşvik ve Bahsegel konut edindirme yardımını biz iade ettik. Şu rakamları özellikle dikkatinizi çekmek isterim. Tasarruf teşvik fonu için 4,5 milyon kişiye 15 milyar lira, konut edindirme yardımı için 8 milyon kişiye 3,5 milyar lira geri ödeme yaptık.

EMEKLİ İKRAMİYELERİ HAKKINDA

Emekli bayram ikramiyelerine de değinen Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

Bunu bizden önceki iktidarlar ne yazık ki işçisinden memurundan kesmişti, almıştı. Ya devlet memuruna borçlu olur mu? işte olmuştu. Ve bunları biz çok kısa zamanda ödemelerini yaptık ve memurumuza işçimize hamdolsun devletin borcu kalmadı. Kadınlar, çocuklar, yaşlılar, engelliler, öğrenciler, işsizler, şehit yakınları, gaziler başta olmak üzere sosyal destek projeleri uyguluyoruz. Emeklilerimize ikinci ikramiyelerini inşallah kurban bayramı öncesi takdim ediyoruz.

Kamubulteni.com  | Ankara