Erdoğan: "Kamu Harcamalarında İsrafa Tahammülümüz Yok"

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kamu harcamaları hakkında açıklama geldi. Erdoğan bakanlıkların zorunlu o9lmadıkça ödeneklerinin üzerinde harcama yapmamalarını istedi.

Erdoğan: "Kamu Harcamalarında İsrafa Tahammülümüz Yok"

Erdoğan'dan tasarruf çağrısı.

Kabine sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan , kamu harcamalarında israfa tahammül olmadığını söyledi ve ödeneklerin zorunlu olmadıkça aşılmaması gerektiğini söyledi. 

Erdoğan yaptığı açıklamada, "Hedefimiz her bir vatandaşımıza dokunacak, refahı artıracak, sağlıklı ve istikrarlı büyümenin orta ve uzun vadede güçlenerek sürmesidir. Mali disiplin her dönemde olduğu gibi bugün de bizim olmazsa olmazımızdır. Kamu harcamalarında israfa tahammülümüz olmadığı için harcamaların takibi ve izlenmesine özel ehemmiyet gösteriyoruz. Kamu iktisadi teşebbüslerini gerekiyorsa yeniden yapılandırarak daha verimli ve rekabetçi hale getiriyoruz. Bakanlıklardan zorunlu olmadıkça tahsis edilen ödeneğin üzerinde harcama yapmamalarını, hatta bu ödeneklerden tasarruf etmelerini istiyoruz. 2021 yılına iyi bir başlangıç yapan ihracatımız, şubat ayında önceki yılın aynı ayına göre yüzde 9,6 artışla 16 milyar doları aşmıştır. Milletimiz, devletin kasasındaki her kuruşun, bütçesindeki her kalemin 84 milyonun ortak geleceğini güvence altına almak için kullanıldığından emin olsun"  ifadelerini  kullandı.

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA