En Düşük Memur ve Emekli Zammı Ne Kadar Olacak İşte Memur ve Emeklinin Beklediği Tablo

Merkez Bankası yılsonu enflasyon beklentisini açıkladı. Enflasyon verilerine göre maaşlarını zamlı alacak emekli ve memurun Merkez Bankası verilerine göre zamları hesaplandı.

En Düşük Memur ve Emekli Zammı Ne Kadar Olacak İşte Memur ve Emeklinin Beklediği Tablo

Milyonlarca memur ve emekli yılbaşı zammına kilitlendi. Enflasyon rakamlarına göre maaşlarını alacak bu kesim için dün önemli bir açıklama geldi. Merkez Bankası yılsonu enflasyon beklentisini artırdı. Buna göre enflasyon beklentisi yüzde 68,06 oldu.

Refah Payı Beklentisi

Emekli ve memurun maaş zammı için refah payının eklenmesi de bekleniyor. Ancak refah payı ile ilgili henüz net bir rakam konuşulmuş değil. İşte refah payı eklenmeden eğer Merkez Bankasının beklentileri gerçekleşirse memur ve emeklinin 2023 yılı alacağı zamlı maaş

Merkez Bankası verilerine göre bu oranla en düşük memur maaşı yılbaşında 10 bin 845 TL’ye yükselecek. Aynı hesaba göre en düşük memur emeklisinin maaşı ise 7 bin 235 TL olacak.

Banka’nın enflasyon beklentilerine göre 2000 öncesi SSK emeklisinin maaşı 5 bin 533 TL olacak. 2000 sonrası en düşük SSK emeklisinin maaşı ise 3 bin 431 lira olacak. Ama en düşük emekli maaşında geçen dönem bir taban rakam sistemi uygulanmıştı.

Bu hesapla Bağ-Kur emeklisinin en düşük maaşı 4 bin 955 lira olacak.

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  /