Emekliye 4 Bankadan Promosyon Müjdesi: Tarih Açıklandı

Emeklilerin banka promosyonları hakkında son dakika açıklaması geldi. 4 bankadan emeklilere promosyon konusunda iyi haber gelirken Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Sekreteri Gazi Aykırı, bankalara promosyon miktarının güncellenmesi ve arttırılması çağrısında bulundu.

Emekliye 4 Bankadan Promosyon Müjdesi: Tarih Açıklandı

Emeklilerin banka promosyonu için tarih açıklandı.

Emekliler 2020 yılında bankalardan promosyon ödemesi alacak. 2 bin 500 TL'ye kadar alınacak promosyon ödemeleri için tarih açıklandı. Bankalar 1 Mart 2017 yılında emeklilere promosyon ödemesi yapmış ve emeklilerle 3 yıllık sözleşme imzalamıştı. İmzalanan bu sözleşmede sona gelindi.

3 YIL TAAHHÜT

Emekliler , maaşlarını taşıdığı bankadan promosyon ödemesi almıştı. Maaşlarını bankaya taşımak ve 3 yıl boyunca maaşını o bankadan almak şartıyla emekli  vatandaşlara promosyon ödemesi yapılmıştı. 1 Mart 2017 günü imzalanan sözleşmede sona gelindi. 1 Mart 2020 günü sözleşme sona erecek ve emekliler banka promosyonu ödemesi alacak. 

RAKAMLAR GÜNCELLENECEK

1 Mart 2017 günü imzalanan promosyon sözleşmesinde maaşa göre promosyon miktarı şu şekildeydi:

1.000 liranın altında olanlara 300 Türk Lirası

1.000-2.000 lira arası olanlara 375 Türk Lirası

2.000 lira üzerinde olanlara ise 450 Türk Lirası

2017 yılından bu yana emekli maaşlarına gelen zamlar sonrası 1000 TL 'nin altında emekli maaşı kalmadı. Bu nedenle bankalar promosyon ödemelerinde güncellemeye gidecek. 

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Sekreteri Gazi Aykırı, promosyon kampanyalarının kısa sürede açıklanması gerektiğini ifade ederek, "Bu sürede açıklanmak zorunda çünkü önceki sözleşme 29 Şubat'ta bitecek. Yani 1 Mart itibarıyla emekli vatandaşlar, yeni promosyon ücretleri için bankalarla sözleşme yapabilecek. Ama emekliler çok acele etmesinler. Özel bankaların yapacağı kampanyaları iyi araştırsınlar" dedi. 

Aykırı promosyon miktarları ile ilgili yaptığı açıklamada, "Özel bankalar da bu taban ücret üzerinden kendi rakamlarını açıklayacak. Biz 7 emekli derneği olarak 'Türkiye Emekliler Platformu' çatısı altında promosyon pazarlığı için birleştik. Bizim beklentimiz daha önceki en yüksek promosyon ücreti olan 450 TL'ye yüzde 100 zam yapılarak bunun, 900 TL'ye çıkarılması" ifadelerini kullandı. 

EN İYİ PROMOSYON VEREN BANKALAR

# TEB, maaşa göre verdiği promosyon ve emekli arkadaşlarını getirene verdiği ek ödemelerle promosyonu 2500 tL 'ye kadar çıkarıyor.  TEB kampanya detayları için TIKLAYIN

# Şekerbank, tarafından yapılan açıklamada emeklilere 2500 TL 'ye kadar promosyon ve ek ödeme imkanı sunulacağına yer verildi. TEB ve Şekerbank promosyon detayları için TIKLAYIN

# QNB Finansbank, emeklilere 1.250 TL'ye varan nakit kazanma fırsatı veriyor. Öte yandan bir emekli arkadaşını getirene ek olarak 125 TL veriliyor.

# ING Bank tarafından dün yapılan açıklamada 2 bin 500 TL 'ye kadar promosyon ve ek ödeme imkanı olduğuna yer verildi. İng Bank kampanya detayları için TIKLAYIN

Peki siz maaşınızı hangi bankadan almayı planlıyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazabilir ve diğer emekli vatandaşlarla bilgi alış verişinde bulunabilirsiniz.

Promosyon anketine katılmak için  TIKLA KATIL