Emeklilere oh çektiren ikramiye müjdesi! Tarih verildi: Her hesaba 2000 TL yatacak

Emeklilere 2000 TL ek ödeme geliyor! İşte detaylar...

Emeklilere oh çektiren ikramiye müjdesi! Tarih verildi: Her hesaba 2000 TL yatacak

Yeni yılın başlamasıyla birlikte Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) ve Bağ-Kur emeklileri için müjdeli bir gelişme yaşandı. Emeklilere verilen 11.68 refah payı, emekli maaşlarına yüzde 49.25 zam olarak yansıdı. Bu kapsamda en düşük emekli maaşı 7,500 TL'den 10,000 TL'ye yükselerek emeklilerin yüzünü güldürdü.

Ocak ayındaki ek zamlı ödemeler, maalesef maaş dönemine yetişemediği için 7,500 TL üzerinden yapıldı. Ancak Aralık ayında kök maaşa eklenen zamlar ile birlikte emekli vatandaşlar, taban aylık ödemelerinde yatırılmayan farkları için 2,500 TL'ye kadar ek ödeme alacaklar. Ödemelerin Resmi Gazete'de yayınlanmasının ardından 1 hafta içinde hesaplara yatması planlanıyor.

emekli maaşlarına zam

Ayrıca, Ramazan Bayramı'nın 10-12 Nisan tarihlerine denk gelmesi nedeniyle ikramiyelerin 1-9 Nisan arasında yatırılması bekleniyor. Kurban Bayramı ise 16-19 Haziran'da gerçekleşecek ve bu dönemde emeklilerin ikramiyeleri 10-15 Haziran tarihleri arasında hesaplarına aktarılacak. Bu bayram ikramiyelerinin tutarı ise 2,000 TL olarak belirlendi. Emekliler, ikramiyelere zam yapılıp yapılmayacağını merakla bekliyor.

Yeni yılın başında emeklilere sağlanan bu artışlar, emekli vatandaşların maddi durumlarına olumlu bir etki yaparak yaşam standartlarını iyileştirecek gibi görünüyor. Bu gelişmelerle birlikte emekliler, maaşlarına yapılan bu artışlarla ekonomik olarak daha güvenli bir geleceğe adım atmış olacaklar.