Emekliler zil takıp oynayacak! Bunların hepsi emekliye artık ücretsiz

Hali hazırda olan maaşıyla geçinmekte zorlanan emekliler için SGK tarafından ücretsiz hale getirildi.

Emekliler zil takıp oynayacak! Bunların hepsi emekliye artık ücretsiz

Enflasyonun giderek artış göstermesi sebebiyle SGK tarafından emekliler için yeni adımlar atılıyor. Bildiğiniz gibi geçen yıl SGK tarafından ortaya çıkarılan bazı uygulamaların kapsamı genişletildi. 31 Mart tarihinde gerçekleştirilen seçimden önce zam beklentisi karşılanmayan emekliler 10 bin TL maaşla yaşamaya çalışıyor. 

Emeklilikte Yaşa Takılan kişilerle beraber Türkiye'de yaşayan emekli sayısı 16 milyonu geçti. Hal böyle olunca da emeklilerin geçimi giderek zorlaşmaktadır. Bildiğiniz gibi SGK tarafından emeklilere sunulan bazı uygulamalarda değişikliğe gidiliyor. Emekliler fiziksel sağlık gelişimi için sağlık çalışmalarının daha iyileştirileceği ortaya çıkarıldı. 

Emeklilere Ücretsiz Olarak Sunulacak! 

Bildiğiniz gibi fizik tedavi gibi sağlık tedavileri pahalı olarak işlem görmektedir. SGK tarafından yapılan açıklama kapsamında hem fizik tedavi hem de kaplıca tedavileri Genel Sağlık Sigortası kapsamına alındı. Bu uygulama emekliler için kalıcı hale getirildi. 

Kaplıca hizmetinin ilgi görmeyeceği düşünülse de kaplıca tesislerinin yoğunluk yaşayacağı görüldü. Elbette bu uygulamadan faydalanmak için bazı şartlar olacak. Bu şartları sağlayan kişiler hizmetten faydalanabilecek. Bu hizmetten faydalanmak için siz de SSK'ya bağlı emekli olmanız gerekiyor. Sağlık kurumuna giderken size refakat eden kişilerden de para alınmayacak. Emeklilerin ileri yaşta olduğunu düşünürsek yanında giden refakatçilerin de onlara destek olacağı düşüncesinden ötürü onların kaplıcaya girişi de ücretsiz olacak. Bunlar için alınacak rapor 6 ayla sınırlı olmakla beraber tedavi devam edip etmeyeceği ile ilgili de yeni bir rapor çıkması gerekecek.