Emekli İkramiyesi Ne Kadar Olacak? Zam Gelecek mi? Tarih Açıklandı (Ramazan Oruç Ayı Ne Zaman?)

Emeklilerin 2020 yılı Ramazan Bayramı ikramiyesi öne çekildi. Konu ile ilgili bugün bir açıklama daha geldi ve ödemelerin Nisan ayının ilk haftasında yapılacağına yer verildi. Peki emekli bayram ikramiyesine zam gelecek mi? Ramazan oruç ayı ne zaman? Ramazan bayramı hangi güne denk geliyor? İşte detaylar.

Emekli İkramiyesi Ne Kadar Olacak? Zam Gelecek mi? Tarih Açıklandı (Ramazan Oruç Ayı Ne Zaman?)

2020 emekli bayram ikramiyesi tarihi açıklandı.

2020 yılında emekli vatandaşlar , iki bayramdan önce ikramiye ödemesi alacak. Geçtiğimiz yıllarda seçim vaadi olan ve seçimden sonra emeklilerin hesaplarına her bayramdan önce yatırılan ikramiyeler için bu yıl önemli bir karar alındı.

Geçtiğimiz gün Çankaya Köşkü 'nde yapılan Corona Virüs toplantısı sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplantıda emeklilerle ilgili alınan kararları açıkladı. Erdoğan açıklamasında, "En düşük emekli maaşını 1.500 liraya yükseltiyoruz. Emeklilerin bayram ikramiyesini Nisan ayı başında ödüyoruz. Yine emeklilerimizin maaş promosyon ödemelerinin de, şubelere gitmelerine gerek kalmaksızın, doğrudan hesaplarına yatırılmasını sağlıyoruz." dedi.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYELERİ

Bu açıklama sonrası Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk da bir açıklama yaptı. Bugün konuşan Bakan Selçuk, "Bu konuda önümüzdeki Ramazan Bayramı ile ilgili müjde niteliğinde bir karar aldık. Emeklilerimize, Ramazan Bayramı için mayıs ayında ödenmesi gereken bin liralık bayram ikramiyelerini nisan ayında vereceğiz." dedi.

NİSAN AYINDA 1000 TL İKRAMİYE

Nisan ayının ilk haftasında , Ramazan oruç ayı başlamadan önce emeklilerin hesaplarına 1000 TL bayram ikramiyesi yatacak. 

RAMAZAN ORUÇ AYI NE ZAMAN?

2020 yılı oruç ayının ilk günü 24 Nisan 2020 'dir. 24 Nisan 2020 Cuma günü vatandaşlar ilk Ramazan orucunu tutacak.

Ramazan bayramı ilk günü ise 24 Mayıs 2020 Pazar.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ ARTACAK MI?

Seççim öncesi yapılan açıklamada emeklilerin bayram ikramiyelerinin 1000 TL olacağına yer verilmişti. Resmi Gazete 'de yayımlanan hükümde ise zam yapılması detayına yer verilmemiş ve her bayram öncesi emeklilere 1000 TL sabit ikramiye ödemesi yapılacağı kararlaştırılmıştı.

Bu sene de iki bayram öncesi emeklilerin hesaplarına 1000 'er TL 'lik ikramiye yatacak. Peki sizce 1000 TL bayram ikramiyesi artmalı mı? Yoksa aynı mı kalmalı? Aşağıdaki yorum kısmından düşüncelerinizi yazabilirsiniz.

12 bankanın emeklilere banka promosyonu için TIKLAYIN

EMEKLİ İKRAMİYE VE PROMOSYON HABERLERİ İÇİN

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN