Emekli Bayram İkramiyesi Ne Kadar Olacak İşte Kulislerdeki Rakam

Emekli ve memur maaş zammı açıklandıktan sonra şimdi gözler bayram ikramiyelerine çevrildi. Bayram ikramiyelerinde artış olacak mı, bayram ikramiyeleri ne kadar olacak?

Emekli Bayram İkramiyesi Ne Kadar Olacak İşte Kulislerdeki Rakam

2023 yılının ilk yarısında emekli ve memura yüzde 30 zam verildi. Yeni yılda zamla beraber şimdi gözler bayram ikramiyelerine çevrildi. Emeklilere Ramazan ve Kurban Bayramında verilen ikramiyelerle ilgili tıpkı maaşlarda olduğu gibi yüzde 30 zam söylentisi var ama kulislerde farklı bir rakam konuşuluyor.

2 Bin Liraya Çıkabilir

Sözcü’de yer alan habere göre 1.100 lira olan bayram ikramiyesi için kulislerde, seçim yılı olması nedeniyle daha farklı bir artış yapılabileceği belirtiliyor. İktidar partisinin bayram ikramiyesini 2 bin lira çıkarabileceği kaydedildi.

2018 yılından itibaren verilen ikramiye her sene enflasyona göre güncellenseydi 3 bin 200 TL olacaktı. Ancak 5 yılda sadece yüzde 10'luk artışla 100 lira artırıldı. Ramazan ve kurban bayramlarında ödenen ikramiyeden EYT'lilerin de dahil olmasıyla 16 milyona yakın kişinin faydalanması bekleniyor.

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  /