Elinde TL'si olana son fırsat! Bu hafta almayan bir daha elini süremeyecek: İslam Memiş uyarı yağdırdı

İslam Memiş, Altın, Dolar ve Euro için beklentilerini bildirdi. İşte ayrıntılar...

Elinde TL'si olana son fırsat! Bu hafta almayan bir daha elini süremeyecek: İslam Memiş uyarı yağdırdı

Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altın, dolar ve euro piyasalarıyla ilgili yaptığı değerlendirmelerle yatırımcıların dikkatini çekti. Uzman, mevcut durumu analiz ederek yakın dönemdeki beklentilerini paylaştı.

Dolar kuru son günlerde yükseliş eğiliminde. Geçen hafta 28,54 seviyesinden kapanan doların, bu hafta içinde 28,65-28,85 aralığında hareket etmesi bekleniyor. Uzman Memiş, yıl sonu kuru için 29,70 seviyesini hedeflediğini belirtti.

altın fiyatları artacak mı

Euro kuru da son günlerde değer kaybediyor. Geçen hafta 1,0485 seviyesindeki bedava parite seviyesinin üzerinde, 1,0685'den kapanan euro, bu hafta 1,06-1,07 aralığında konumlanması öngörülüyor.

Altın fiyatları ise yükseliş eğilimini sürdürüyor. Geçen ay 1.808 dolar olan ons altın, 1.936 dolara kadar yükseldi. Uzman Memiş, altının yıl sonuna kadar yukarı yönlü hareketini sürdüreceğini, 1.840 lira seviyesinden kapanan fiziki altının yıl sonunda 2.000 lira seviyesini görebileceğini ifade etti.

Memiş, mevcut fiyat seviyelerinin altın alımı için uygun olduğunu, yatırımcıların fırsatı kaçırmamaları gerektiğini kaydetti. Analizler, yatırımcılar için gelecek dönemdeki piyasa beklentilerini şekillendirmede ipucu veriyor.

NOT: BU HABER BİR YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.