Elektrik Faturası Desteğinin Tarihi Açıklandı

Son dakika haberi: Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk yaptığı son dakika açıklamasında elektrik faturası desteğinin başlayacağı tarihi duyurdu.

Elektrik Faturası Desteğinin Tarihi Açıklandı

Son dakika haberi: Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamada elektrik faturası desteğininb başlayacağı tarihi açıkladı.

Bakan Selçuk konu ile ilgili yaptığı açıklamasında '2 milyon 22 bin haneye elektrik desteği ödemesi 1 Mart itibariyle başlayacak' ifadelerini kullandı.

ENERJİ BAKANI'NDAN AÇIKLAMA GELMİŞTİ

Bakan Dönmez daha önce yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı:

"Sayın Cumhurbaşkanımız da grup toplantısında destekten 150 kilovatsaate kadar vatandaşlarımızın yararlanacağını söyledi. Üç bakanlığımızın ekipleri bir araya geldi ve şu an gruplama çalışması yapılıyor. Hane halkı sayısı 2 veya daha az olanlarda aylık 75 kilovatsaat, 3 kişi yaşayanlarda 100 kilovatsaat, 4 kişi yaşayan hanelerde 125 kilovatsaat, 5 kişi ve yukarı yaşayan hanelerde ise 150 kilovatsaat olmak üzere elektrik desteği planlaması yapılıyor. Yardımların ne zaman başlayacağı konusu ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile ilgili. Çünkü ilgili bakanlığın bir program ve düzenleme yapması gerekiyor. Bildiğim kadarıyla orada da süreç hızlı ilerliyor. İnşallah en kısa sürede bu desteklerin nasıl bir sistemle dağıtılacağını Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız açıklayacak. Hayırlı olsun."

Kamubulteni.com  | Ankara