Elektrik Faturalarınızı Devlet Ödüyor! Müjde Geldi!

Son dönemde doğal gaz desteğiyle yapılan düzenlemelerin ardından Elektrik Tüketim Desteği, milyonlarca kişi tarafından ilgiyle karşılanmaktadır. Bu destekleme sayesinde devlet, vatandaşların elektrik faturalarını karşılama yoluna gitmektedir.

Elektrik Faturalarınızı Devlet Ödüyor! Müjde Geldi!
 1. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan Yenilik

  • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, doğal gaz desteğindeki düzenlemelerin ardından Elektrik Tüketim Desteği'nde de güncelleme yaptı. Yeni düzenlemeyle, destek miktarı artırıldı ve artık aile desteğine de açık hale getirildi.
 2. Hızlı ve Kolay Başvuru İmkanı

  • Elektrik Tüketim Desteği'ne başvurular, e-Devlet üzerinden hızlıca yapılabilmektedir. T.C. kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak, istenen bilgilerin doldurulmasıyla başvuru tamamlanabilmektedir.
 3. Kronik Hastalıklı Bireyler İçin Başvuru Kolaylığı

  • Kronik hastalar, Elektrik Tüketim Desteği için bağlı oldukları bölgenin SYD Vakfına başvuruda bulunabilirler. Başvuruların onaylanması sonrasında ödemeler, PTT aracılığıyla gerçekleştirilmektedir.
 4. Kimler Bu Destekten Yararlanabilir?

  • Elektrik Tüketim Desteği'nden; düzenli merkezi yardım ve aylıklara sahip aileler, kronik hastalıklı bireyler ve belirlenen diğer hak sahipleri faydalanabilmektedir.
 5. Ödeme Koşulları ve Miktarları

  • Ödemeler aylık olarak yapılmakta olup, aile büyüklüğüne bağlı olarak belirlenen kilovatsaat karşılığı tutarlar üzerinden destek verilmektedir.
 6. Kolay Başvuru Süreci

  • Herhangi bir kuruma başvuru yapılmasına gerek olmadan, hak sahipleri kimlik kartı ve elektrik faturası ile PTT şubesine giderek başvurularını tamamlayabilmektedirler.

Devlet tarafından sunulan bu destek programı, ihtiyaç sahibi ailelere ve belirlenen hak sahiplerine maddi açıdan rahatlama sağlamayı hedeflemektedir. Elektrik Tüketim Desteği başvurularının devam ettiği ve aylık ödemelerin hak sahiplerine ulaştırıldığı bildirilmektedir.