Dolarda Yeni Rekor

Piyasalarda yüksek faiz ortamı ile güçlenen Amerikan dolarının ekonomileri yansımalarına yönelik endişeler devam ederken, dolar kuru güne yeni rekor ile başladı.

Dolarda Yeni Rekor

Merkez Bankaları’nın geçen hafta agresif bir biçimde faizleri arttırması ve bundan sonraki süreçte de artıracağına yönelik işaretler vermesi ile yüksek faiz ortamının bir müddet daha süreceği sinyali vermesinin sonrasında küresel çapta dolar talebi güçlenmeye devam etti. 


Dolar ve Euro Ne Kadar? 
Bu gelişmelerle beraber serbest piyasalara baktığımızda 18,47 liradan arının dolar; 18,50 liradan satışa sunuluyor. 17,74 liradan alınan Euro’nun satış fiyatı ise 17,90 lira olarak gerçekleşti.

Hafta başında doların satış fiyatı 18,45 lira; Euro’nun satış fiyatı ise 17, 81 lira olarak gerçekleşmişti.


ABD Merkez Bankası (FED), Piyasaları Etkilemeye Devam Ediyor

Diğer taraftan Bugün Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası (FED), Avrupa Birliği Merkez Bankası ile İngiltere Merkez Bankası yetkilileri tarafından gelecek açıklamaların piyasaların odağında bulunduğunu dile getiren uzmanlar, veri gündeminde ise ABD'de açıklanacak dayanıklı mal siparişleri başta olmak üzere Richmond Fed imalat endeksi ve yeni konut satışlarının ön plana çıkmasının beklendiğini duyurdu.