Dolar ve Altın Fiyatları Rekor Kırdı , Kritik Tahmin Yayımlandı

Son dakika haberi: Dolar kuru ile altın fiyatları rekor kırmaya devam ediyor. Piyasalardan alınan son bilgilere göre dolar kuru 7 TL sınırına kadar yaklaşırken gram altın 381 TL'yi geçti. Peki dolar ve altında yükselme devam edecek mi? Altın fiyatları neden yükseliyor? Altın tahmini ve son fiyatlar haberimizde.

Dolar ve Altın Fiyatları Rekor Kırdı , Kritik Tahmin Yayımlandı

Dolar ve altında rekor üstüne rekor.

Dolar kuru ile altın fiyatları son günlerdeki yükske seviyesini bugün de sürdürüyor. Piyasalarda coronavirüs paniği yaşanrken IMF , dün bir açıklama yaptı. Yapılan açıklama piyasaları daha da hareketlendirdi ve dolar ile altın rekor kırdı. 

IMF NE DEDİ?

Uluslararası Para Fonu tarafından dün bir rapor yayımlandı. Yayımlanan raporda yeni tip koronavirüsün ekonomi üzerindeki etkisinin beklenenden daha kötü ve sert olacağına işaret edildi. Salgın ile ilgili dünyanın dört bir yanından gelen kötü haberler, Dünya Sağlık Örgütü 'nün aşı için en az 1 yıl sonra demesi piyasalardaki panik havasını daha da arttırdı. 

DOLAR NE KADAR OLDU?

Dolar kuru son günlerdeki sert yükselişini sürdürüyor. Piyasalardan alınan son dakika bilgilerine göre dolar 6,8842 TL 'yi gördü ve son 1. 5 yılın en yüksek seviyesine kadar yükseldi. İşte dolardaki değişim grafiği:

GRAM ALTIN REKOR KIRDI

Altın fiyatları son günlerdeki sert yükselişini bugün de sürdürdü. Önceki gün 378 TL seviyesinde olan gram altın , bugün yeniden yüksleişe geçti ve 381.48 TL 'ye geldi.

ÇEYREK ALTIN

Edinilen son dakika bilgilerine göre çeyrek altın 615 TL 'den alınıp 620 TL 'ye satışa sunuluyor.

ALTIN YÜKSELECEK Mİ?

Singapur'da The Global CIO Office baş yatırım yetkilisi Reiner Michael Preiss, "Altın dünyada çok fazla borçlanmaya karşı nihai hedge aracı," dedi ve merkez bankalarının bilanço genişmelerini ve büyük çaplı teşvik paketlerini işaret ederek, altının rekor seviyelere yükselmeye devam edebileceğini sözlerine ekledi.

National Australia Bank ekonomisti John Sharma, "Eğer IMF'nin tahminleri gerçekleşirse, mali ve parasal desteklerin sürdüğünü görebiliriz. Bu da para birimlerinin değer yitirmesine ve altına talebin artmasına neden olur," dedi ve "Bu durum muhtemelen sağlam bir destek sağlayacak. Ancak sağlık cephesinde herhangi bir iyileşme altındaki olası yükselişi sınırlayabilir" değerlendirmesinde bulundu. 

Bugün ABD Merkez Bankası (Fed) Bej kitap raporu ile ABD'de sanayi üretimi, kapasite kullanım oranı ve New York Fed İmalat Endeksi verilerinin takip edileceğini bildiren analistler, teknik açıdan altının onsunda 1.700-1.740 dolar, gram altında ise 360-380 lira aralıklarının izleneceğini söyledi.