Dolar 21 TL Olacak Dedi ve Borcu Olanları Uyardı

Dolar kurunun yükselmesiyle beraber ekonomistlerden üst üste açıklamalar geliyor. 16 TL sınırını da rahat aşan dolar için ünlü ekonomist Tunç Şatıroğlu uyardı ve borcu olanlara seslendi.

Dolar 21 TL Olacak Dedi ve Borcu Olanları Uyardı

Bugün 14:24’de 16 lira 33 kuruştan işlem gören dolar için korkutan yorumlar peş peşe gelmeye başladı. Ünlü ekonomist Tunç Şatıroğlu bugün katıldığı bir canlı yayın programında gündeme bomba gibi düşecek açıklamalarda bulundu. 'Çok kötü durumdayız' diyen Tunç Şatıroğlu, doların 10 gün içinde 17 lirayı bulabileceğini açıkladı be doların 21 TL’ye kadar çıkabileceğini beklediğini açıkladı.

Şatıroğlu’nun Açıklamalarından Satırbaşları

Doların Daha da Yükselmesini Bekliyorum

Doların 16 lirayı aşması beklediğimiz bir şeydi. Çok normal. Bu sene içinde 2 kez dolar kuru önünde baraj kurulmaya çalışıldı. 40 iş günü bu sürdürülebildi. Bunlar 40 gün ömrü olan şeyler ben 40'ı çıktı diyorum. 40'ı çıkınca da dolar çıkmaya başlıyor. Önünde baraj kurduğunuz için de o birikimli olarak çıkıyor. Dolar kurunun baskılanabilmesi için sadece yüksek faiz işe yarayabilir. Dolar satarak sadece bir süre baskılayabilirsiniz. Ben doların daha da yükselmesini bekliyorum.

Dolara Müdahale Olur Mu ?

Dolara müdahale edilecek olsa buralara gelmezdi. 16'ın üstüne çıkmasına izin verilmezdi. Şu anki görünüm müdahale gücünün kalmadığını gösteriyor. Yarın Merkez Bankası faiz kararında bir değişiklik beklenmiyor. Ben faiz indirimi ya da artırımı beklemiyorum. Faiz artırılmasının teklif dahi ettirilmesi söz konusu değil. Bugün doları düşürseniz ne olacak yarın tekrar yükselecek.

Dolar 17 TL Olur Mu?

Dolar bir günde 17 lira olmaz da bir haftada 10 günde olur. Gidişat o yönde. FED kararı sonrasında faiz artıyor diye burada dolar artmaz. Burada zaten dolar artıyor. Biz zaten çok kötü bir durumdayız. Bir de oradan gelecek şeyin etkisi çok olmaz.

Beklentim 21 Lira Olması

Benim dolarla ilgili beklentim 21 lira olması. 21'de de duracak demek değil. Bizde dolar ilk olarak artıyor kafalar kuma gömülüyor. Sonra zararı varsa faydası var deniliyor. Ondan sonra birileri suçlanıyor. Sonraki aşamada bayrak inmez ezan susmaz aşamasına geliniyor. İşte o aşamadı 21'e geldiğinde bir şey yapılırsa yapılır. Çok da yapılabileceğinden emin değilim. Çünkü bugüne kadar hep yanlış işlerde inat edildi. Dolar kuru 21'e kadar alırım, 21 olunca almam dururum beklerim.

Borcu Olan Mutlaka Hemen Kapatmalı

Ons altın tarafında henüz bir yükseliş trendi başlamış değil. Belki bir süre yatay hareket olabilir sonrasında onsta yükseliş olabilir. Bu yatay süreçte dolardaki yükselişle gramda yükseliş olur. Dolar borcu olan varsa mutlaka alıp kapatmalı. Altın borcu varsa hemen alıp kapatmalı. Yatırım için altın almayı düşünenler de uzun vadeli almayı düşünsün. Altın bana göre henüz yükseliş trendine girmiş değil bir takım geri çekilmeler söz konusu olabilir.

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  /