Dolar 19 TL'ye dayandı

Güne yükseliş ivmesiyle başlayan dolar 19 TL'ye dayandı. 18,99 TL 'ye kadar yükselen dolar şu an da 18,96 TL'den işlem görüyor..

Dolar 19 TL'ye dayandı

Dolar 19 TL'ye dayandı 

Uzun süredir 18,60 - 18,80 bandında kalan dolar bugün güne yükseliş ivmesiyle başladı ve19 TL'ye dayandı. Piyasaların açılmasından sonra 18,99 TL 'ye kadar yükselen dolar sonrasında bir miktar gevşeyerek 18,96 TL'ye kadar düştü. 

Küresel Piyasalar Karışık Seyir İzliyor

Analistler, dünya genelinde para politikalarına ilişkin belirsizliklerin devam etmesiyle küresel piyasaların karışık bir seyir izlediğini bildirdi.Yarıyıllık Para Politikası Raporu'na ilişkin sunumuna dün de Temsilciler Meclisi'nin Finansal Hizmetler Komitesi'nde devam eden ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, bankanın 21-22 Mart'ta gerçekleşecek toplantısıyla ilgili herhangi bir karar almadıklarını, açıklanacak verilerin analiz edileceğini söyledi.

FED Faiz Artırımına Devam Edecek

Söz konusu gelişmelerle para piyasalarındaki fiyatlamalarda bu ayki toplantıda 50 baz puanlık faiz artış ihtimali yüzde 79'a yükselirken, mayıs ve haziran ayındaki toplantılarda da 25 baz puan faiz artışı yapılmasına kesin gözüyle bakılıyor.Analistler, bugün yurt içinde para ve banka istatistikleri, yurt dışında ise ABD'de haftalık işsizlik başvurularının takip edileceğini belirterek, teknik açıdan dolar endeksinde 106'nın direnç, 105 seviyesinin destek konumunda olduğunu kaydetti.