Devlet Bahçeli'den Ekmek Zammına Sert Tepki

Bugün yapılan açıklamada ülke genelinde ekmek fiyatına yüzde 15 oranında zam yapıldığına yer verildi. Büyük tepki toplayan bu zam ile ilgili Devlet Bahçeli'den açıklama geldi.

Devlet Bahçeli'den Ekmek Zammına Sert Tepki

Ekmeğe bugün yüzde 15'lik bir zam geldi.

Yüzde 15 oranında gelen fahiş zam vatandaşların büyük tepkisini çekti. Sosyal medya üzerinde ekmeğe gelen bu zammı eleştiren vatandaşların sesini ilk duyuran isim MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli oldu. Bahçeli, düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Basın mensuplarının ekmeğe gelen zam ile ilgili yönlendirdiği soruya MHP Genel Başkanı şu sözlerle cevap verdi:

"Ekmek fiyatlarındaki artış dikkatle takip edilmeli. Ekmeğin kilosuna yüzde 15'lik zam insani ve vicdani boyutta değil. Bu sebeple Ankara'da özellikle de Çankaya'dan başlamak üzere 'Askıda ekmek projesi'ni başlatıyorum. Hali vakti yerinde her vatan evladı kendisine en yakın ekmek fırınına gitmeli. Eğer iki ekmek alacaksa üç ekmek parası ödemeli. Bir ekmeğin askıya alınmasını fırıncı ile paylaşmalı. Fakir fukara kardeşlerim, durumu yerinde olmayan Fenomenbet insanlarımız fırına veya ekmek satılan yerlere gittiğinde 'Bana askıdan bir ekmek verebilir misin?" diyebilmeli. Böylelikle kültürümüzün dayanışma ve yardımlaşma dinamikleri harekete geçirilebilmeli. Unutmayalım ki, inancımız 'komşusu açken tok yatan bizden değildir' esasına dayanmaktadır."

Öte yandan basın mensuplarının "Talimat verdiniz mi" şeklinde yönlendirdiği soruya da MHP Lideri şu şekilde cevap verdi: "Gerekli talimatları veriyoruz. Çalışmaları ve girişimleri başlatıyoruz"

FEDERASYON BAŞKANINDAN AÇIKLAMA

Bugün yapılan açıklamada yüzde 15'lik zam geldiğine yer verildi. Buna göre yapılan zamla birlikte ekmeğin kilogram fiyatı 5 lira 75 kuruş seviyesinde olacak. Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil Balcı, zamla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Hiçbir yerde yüzde 15'ten fazla artış olmayacak."

Kamubulteni.com  | Ankara