Devlet Bahçeli: Dolarla Doğmadık, Olmayınca Ölmeyiz

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 6.80 TL'yi test eden dolar fiyatları sonrasında çok sert açıklamalarda bulundu.

Devlet Bahçeli: Dolarla Doğmadık, Olmayınca Ölmeyiz

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, artan döviz fiyatları sonrasında sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin karanlık ve kahredici bir kumpasla temellendirilmiş ekonomik operasyona maruz kaldığını söyleyen Bahçeli, Dövizdeki tırmanışın tehlike sınırlarını geçtiğini, gelişmeler doğrultusunda ekonominin alarm veren bir eşiğe dayandığını söyledi. Makroekonomik parametrelerin alarm veren bir eşiğe dayandığını söyleyen MHP Lideri, ABD Başkanı'nın her yaptığı açıklamayla yangına benzin döktüğünü söyledi. 1,5 asırdır Türkiye'ye yönelik operasyon yürütüldüğünü söyleyen MHP Genel Başkanı, bunun başarılamayacağını, yapılamayacağını, Türkiye'nin ekonomik çöküşünün sağlanamayacağını söyledi.

DOLARA MAHKUM DEĞİLİZ, DOLARLA DOĞMADIK, OLMAYINCA ÖLMEYİZ

Bahçeli, ayrıca şu ifadeleri kullandı , "Dolara mahkûm değiliz. Dolarla doğmadık, olmayınca da ölmeyiz. Zalimlerin dövizi tetikleyen mekanizmaları, finans ve ekonomik enstrümanları varsa, bizim de kırılmayacak mukavemetimiz, kopmayacak ve kapanmayacak milli ruh ve şuurumuz vardır.Milletçe kenetlenmeliyiz. Dövizdeki yapay sıçramanın bu ülkeyi dün olduğu gibi bugün de rehin almayacağını net ve kategorik şekilde göstermeliyiz. Türk lirası itibarımızdır, iffetimizdir, ihtiramımızdır, istikbal ve istiklal haklarımızın izharıdır.

MİLLİ PARAMIZA SAHİP ÇIKALIM

Milli paramıza sahip çıkalım.Türk devlet felsefesinde para bir devlet olma alametidir.Türk lirasındaki erime,kontrol dışı oynaklık ve oynamalar devlet olma vasfımıza zarar verecektir.Olan Truvabet bitenler Türkiye düşmanlığıdır.Tertip melun,karşımızdaki tablo mezmumdur.Fakat bunun da üstesinden hep birlikte geleceğizBilinsin ki, düşünülmeyeni düşünmek, geçilmeyen yolları denemek, bağımsız duruş göstermek; tarih, kültür ve maneviyatımızla ilişkilendirilmiş milli bir ekonomik sistemi projelendirmek, üzerinde kafa yormak zorundayız.

BİR GÖZÜMÜZ DÖVİZDE, DİĞERİ BORSADA NEREYE KADAR YAŞAYACAĞIZ?

Bir gözümüz dövizde, diğeri borsada nereye kadar yaşayacağız? Üniversitelerde sosyal bilimler alanında çalışmalar yapan, özellikle iktisat disiplini içinde öğretim görevi üstlenen bilim insanları ne bekliyor, niye duruyor? Bugün sorumluluk üstlenilmeyecekse, eller taşın altına koyulmayacaksa ne zaman olacaktır?Hükümetin yapacakları vardır ve süreç devam etmektedir. Merkez Bankası’nın etkili araçları vardır ve bilinmektedir. Unutmayalım ki, döviz insin diye papazı ve diğer tutukluları verirsek asıl o zaman papazı buluruz.

BUNA DA BOYUN EĞEMEYİZ, EĞMEYECEĞİZ

ABD Başkanı Trump, Türkiye ile ilişkilerimiz şu anda iyi değil diyor, ne zaman iyi oldu ki?Küresel angajman ve ittifakları sorgulamanın, yeni ekonomik yaklaşımda da ifade bulduğu gibi, kararlı durmanın, güçlü refleks ve güçlü stratejilerle ekonomik cephemizi tahkim etmenin tam zamanıdır.Dövizin yükseliş temeli ekonomik değil, siyasi ve diplomatik şantajlardır. Buna da boyun eğemeyiz, eğmeyeceğiz.ABD; İran’a yaptırım kararı alır, Türkiye’ye parmak sallar. Suriye’de mevzi kaybeder, Türkiye’yi suçlar. S-400 füzelerinin alınmasını hazmedemez, Türkiye’yi sıkıştırır.Döviz mermisi millet bedenine işlemez, işlese de derine geçmez. Türkiye dövizden kat be kat büyüktür. Bunu heyecan ve cesaretle ispatlamanın zamanı gelmiştir.

ZAMAN TÜRK'ÜNDÜR, ZEMİN TÜRK MİLLETİNİNDİR

Zaman Türk’ündür, zemin Türk milletinindir.Astana’ya şaşı bakar, bölgesel uyum ve işbirliği mekanizmalarını kaldıramaz, yetmez FETÖ’ye, PKK’ya kucak açar. Mesele çıkan döviz değil, mesele tökezletilmek istenen bekamızdır.Döviz mermisi millet bedenine işlemez, işlese de derine geçmez. Türkiye dövizden kat be kat büyüktür. Bunu heyecan ve cesaretle ispatlamanın zamanı gelmiştir. Zaman Türk’ündür, zemin Türk milletinindir.