Dacia Duster'da Heyecan Verici Değişiklik! Yepyeni Renault Logosuyla Yeniden Yollarda!

Yakın zamanlarda yapılan resmi açıklama ile, otomotiv dünyasının dikkatini çeken bir gelişme yaşandı. Yeni nesil Dacia Duster'ın, artık Renault logosuyla üretileceği Türkiye'de hazırlıklara başlandı. Bu duyuru ile birlikte, önümüzdeki yılın ikinci yarısında aracın satışa sunulması planlanıyor.

Dacia Duster'da Heyecan Verici Değişiklik! Yepyeni Renault Logosuyla Yeniden Yollarda!

Emre Özpeynirci'nin mart ayında ortaya attığı iddiaların ardından bugün gerçekleşen resmi duyuru, otomobil tutkunları arasında büyük heyecan yarattı. Renault, 2027 yılına yönelik orta vadeli planlarını duyurduğu etkinlikte, Bursa'daki tesislerine yapılacak 400 milyon euroluk yatırım ile büyük değişimlere imza atacağını duyurdu.

Bu çerçevede, dört yeni modelin üretimine başlanacak ve bunlardan üçü SUV gövde tipine sahip olacak. Yapılan açıklamaya göre, yeni nesil Renault Duster, 2024 yılının ikinci yarısında Türkiye'de hibrit motor seçeneğiyle satışa sunulacak. Güncellenen Duster, hafif hibrit ve tam hibrit olmak üzere iki farklı seçeneği ile tüketicilerin beğenisine sunulacak.

Dacia Duster'a Benzeyen Yeni Model

Yeni Renault Duster'ın tasarımı, daha önce tanıtılan Dacia Duster ile benzerlik gösteriyor. Ancak, aracın ön ve arka kısmında Dacia logosunun kaldırılıp yerine Renault logosunun eklenmesiyle, markanın güncellenmiş bir imajı ortaya çıkıyor.

Rouen Raffali, Renault'un Reindustry adını verdiği dönüşüm planı kapsamında içten yanmalı motorlu araçlarda maliyetleri yüzde 30, elektrikli araçlarda ise yüzde 50 oranında düşürmeyi hedeflediğini belirtti. Bu plan, Bursa'daki fabrikayı da kapsayacak ve 2027 yılına kadar toplamda dört yeni modelin üretimine ev sahipliği yapacak.

Renault'un ortaya koyduğu vizyon, Türkiye'nin otomotiv sektöründeki pazar payını artırmayı ve elektrikli araç satışlarını hızla yükseltmeyi amaçlıyor. OYAK Renault fabrikasında 2027 yılına kadar hayata geçirilecek yeni modüler platformun, Renault'un küresel varlığını genişleterek dünya genelinde ihracatını artırması bekleniyor.

Türkiye'de 2025 yılına kadar yerelleştirilecek yeni nesil hibrit motorun yanı sıra, Renault'un elektrikli araç satışlarının toplam satışların üçte birine ulaşması hedefleniyor. Bu strateji ile Renault, OYAK Renault fabrikasını küresel bir ihracat merkezi haline getirerek, geleceğin C SUV modellerini 50'den fazla ülkeye ihraç etmeyi planlıyor.