Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 150 Bin TOKİ Müjdesi Sayı Çok Değişti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Balkan Turu sonrası ülkeye dönerken gazetecilerin sorularını cevapladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın TOKİ konutları ile ilgili yaptığı açıklama, birçok vatandaşı mutlu edecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 150 Bin TOKİ Müjdesi Sayı Çok Değişti

Daha önce açıklanan Cumhuriyet tarihinin en büyük konut projesi olarak duyurulan 150 bin sosyal konut ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Balkan turu dönüşü gazetecilerin sorularını cevapladı. TOKİ ile ilgili soruya verilen cevapsa TOKİ konutlarını bekleyen vatandaşları mutlu edecek

250 Bin Sosyal Konut

Daha önce açıklanan rakamlara bakıldığında 150 bin olarak belirtilen sosyal konutlar için 250 bin sayısı geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘’Türkiye'de yaşanan kira sorunu, barınma sorunu olduğu ifade ediliyor. Bu kapsamda hükümet konutlarda kira artışını yüzde 25 ile sınırlandırdı ve 13 Eylül'de de Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi açıklanacak. Söz konusu projenin 250 bin konut olacağı ifade ediliyor. Bu kampanya vatandaşımızı nasıl etkileyecek?’’ sorusu soruldu.

Erdoğan soruya şu şekilde cevap verdi:

Bu kampanyanın vatandaşımızı çok çok olumlu istikamette etkileyeceğine inanıyoruz. Burada sadece konut değil, aynı şekilde arsa projemiz var. 250 bin konut, 100 bin altyapılı konut arsası içeriyor. İcabında vatandaş "ben kendim yapacağım" diyorsa, onlara da "buyur kardeşim, 100 bin arsa var, kendin de yapabilirsin" diyoruz. Ayrıca 10 bin sanayi sitesiyle vatandaşımıza kendi işini kurma imkanı da sağlanacak. Gençler, emekliler, engelliler, şehit yakınları ve gazilere yönelik özel kontenjanlar olacak. Vatandaşlarımıza böylece ev sahibi olabilme kolaylığı sunuyoruz. Bunlarla birlikte inanıyoruz ki yüksek kira bedeli almak suretiyle korsanlık yapanlar da burada en büyük darbeyi yiyeceklerdir..

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  /