Corona Nakdi Yardım Ne Zaman Ödenir? Kimlere Ödenecek? Tarih ve Şartlar Açıklandı 2020

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk bir son dakika açıklaması yaptı ve 1000 TL nakdi yardımın kimlere ne zaman yapılacağın kamuoyu ile paylaştı. İşte o açıklama.

Corona Nakdi Yardım Ne Zaman Ödenir? Kimlere Ödenecek? Tarih ve Şartlar Açıklandı 2020

Bin lira nakdi desteği kimlerin alacağı ve tarihi açıklandı.

Corona virüs nedeniyle vatandaşların çoğu işlerinden oldu , birçok  kişiye ücretsiz  izin verilirken bazı dükkanlar işyerleri de kapanmak zorunda kaldı. Yüz binlerce vatandaşım mağdur olduğu bu süreçte Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk bir açıklama yaptı. Önceki gün açıklama yapan Bakan Selçuk, corona nedeniyle ihtiyaç sahiplerine 1000 TL nakdi destek yapılacağını müjdesini verdi. 

Bakan Selçuk önceki gün yaptığı açıklamada, "Sosyal yardımlarda ek 2 milyar liralık kaynağın dağıtımında, şartları taşıyan ihtiyaç sahibi hanelere 1000'er lira destek vereceğiz. Hedefimiz martın sonuna gelmeden, en geç nisan ayı başında dağıtmak." demişti.

YENİ AÇIKLAMA GELDİ

Önceki gün gelen açıklama sonrası vatandaşlar, 1000 TL nakdi yardımdan kimlerin faydalanabileceğini araştırmaya başladı. Konu ile ilgili detaylar bugün geldi. Yapılan açıklamada ödemelerin 10 gün içinde yapılacağına yer verildi.

KİMLERE VERİLCEK?

1000 TL nakdi yardım için en çok merak edilen konu, ödemenin kimlere yapılacağı konusu oldu. Bununla ilgili açıklama da bugün geldi. 

Bakan Selçuk yaptığı son dakika açıklamasında, "Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında; hali hazırda Bakanlığımızın düzenli sosyal yardımlarından faydalanan ihtiyaç sahibi 2 milyon hanenin tamamı 1000 TL nakdi destekten yararlanacak." ifadelerini kullandı.

Bu açıklamaya bakacak olursak 1000 TL nakdi yardım parasının , devletten düzenli yardım alan ailelere verileceği görülüyor. 2 milyon haneye 1000 TL nakdi yardım verilecek.

Peki sizce nakdi yardım sadece yardım almaya devam edenlere mi verilmeli ? Yoksa kapsam genişletilmeli mi?

Açıklama geldiğinde bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN