Çocuğu Okula Gidenlere Özel Ödemeler: Kasım Ayında 2.422, 3.622, 3.874, 4.359 TL Hediye!

Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, çocukların okula devamlarını teşvik etmek ve ihtiyaç sahibi ailelere destek olmak amacıyla önemli bir adım attı. Kasım ayında gerçekleştirilen ödemelerin toplam değerinin 528 milyon lirayı aştığını açıklayan Bakan Göktaş, Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) programı kapsamında yapılan bu ödemelerin, çocukların temel ihtiyaçlarını ve eğitim giderlerini karşılamayı hedeflediğini belirtti.

Çocuğu Okula Gidenlere Özel Ödemeler: Kasım Ayında 2.422, 3.622, 3.874, 4.359 TL Hediye!

Eğitim Yardımlarının Detayları

Bakan Göktaş’ın verdiği bilgilere göre, Kasım 2023'teki ödemeler, çocukların eğitim aldığı kuruma göre farklılık gösteriyor. Bu destek ödemelerinin miktarları şu şekilde sıralandı:

  • Okul Öncesi: 2,422 TL
  • İlkokul-Ortaokul: 3,622 TL
  • Lise: 3,874 TL
  • Üniversite: 4,359 TL

Bu ödemelerin, ailelerin çocuklarının eğitim seviyesine göre belirlendiği bildirildi.

2023/06/15/para14-001.jpg

Başvuru ve Değerlendirme Süreci

Bakan Göktaş, ailelerin bu desteklerden yararlanabilmesi için belirli bir başvuru sürecinin olduğunu vurguladı. Ailelerin ekonomik durumları ve çocuklarının eğitim seviyeleri temel alınarak değerlendirileceğini ifade eden Göktaş, bu değerlendirmenin ardından destek miktarının belirlenerek ailelere ödemelerin yapılacağını belirtti.

Toplumsal Fayda ve Hedefler

Bakanlık, sosyal yardımların toplumsal kalkınma ve eğitim seviyesinin artırılması açısından önemli bir adım olduğunu vurgulayarak, "Toplumun her kesimine ulaşarak, eğitimde fırsat eşitliğini desteklemek ve ihtiyaç sahibi ailelere yardımcı olmak, hükümet olarak temel hedeflerimizden biridir" şeklinde konuştu.

Gelecekte Atılacak Adımlar

Bakan Göktaş, destek ödemelerinin devam edeceğini belirterek, “Hükümet olarak, çocuklarımızın sağlıklı bir şekilde büyümesini ve eğitim almalarını desteklemeye devam edeceğiz. Sosyal ve Ekonomik Destek programlarıyla ailelere olan desteğimizi sürdüreceğiz ve toplumun her kesimini kapsayacak şekilde bu tür yardımları artırarak devam ettireceğiz” dedi.