Bu İki Bankaya Borcu Olanlar Dikkat: Son Dakika Açıklaması

Garanti BBVA ile Akbank 'a borcu olan vatandaşları ilgilendiren son dakika açıklaması geldi. Açıklamada borçların devredildiği bildirildi.

Bu İki Bankaya Borcu Olanlar Dikkat: Son Dakika Açıklaması

Garanti BBVA ile Akbank 'a borcu olan vatandaşları ilgilendiren son dakika açıklaması geldi. Açıklamada borçların devredildiği bildirildi.

26 Aralık 2019 Perşembe 21:30
Bu İki Bankaya Borcu Olanlar Dikkat: Son Dakika Açıklaması

Flaşç... Garnati Bankası 'ndan sonra Akbank'tan da borcu olan vatandaşları ilgilendiren açıklama geldi. 

Son dönemlerde yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle kredi borçları , kredi kartı borçları ile diğer borçlarını bankalara ödemeyen vatandaşları ilgilendiren son dakika  açıklaması geldi. Akbank tarafından yapılan açıklamada borçların Varlık Yönetime devredildiğine yer verildi.

AKBANK BORÇLARI SATTI

Akbank, takipteki kredi alacakları portföyünün 714.5 milyon TL anapara bakiyesi tutarındaki kısmını 32.8 milyon TL'ye, İstanbul Varlık Yönetim ve Gelecek Varlık Yönetim'e sattı.

Banka, açıklamayı dün akşam KAP'a yaptı. KAP 'a yapılan açıklamada borçların satıldığına yer verildi. 

GARNATİ DE SATMIŞTI

Akbank 'ın yanı sıra, geçtiğimiz günlerde Garanti BBVA da 323.3 milyon liralık borcu 25.1 milyon liraya Gelecek Varlık Yönetim ve Efes Varlık Yönetim'e satmıştı.

ŞİMDİ NE OLACAK?

Borçlar Varlık Yönetim Şirketlerine devredildi. Varlık Yönetim şirketleri borçluları arayacak ve geri ödeme için plan yapılacak. Öte yandan vatandaşlar da bankaya müracaat ederek borcunun nereye ne kadar olduğunu sorabilir.

Varlık Yönetim şirketlerine borçların devredilmesi vatandaşlara yapılandırma fırsatı sunmakta. Varlık Yönetim şirketleri , borçları alabilmek için taksit , faiz silme gibi yollara gidecek.

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA

Son Güncelleme: 26.12.2019 21:32
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Muhammed 2019-12-26 22:31:53

Birsey soracağım gecmiş zaman akabamın birisi deniz bankadan ev kredisi almıstı. Ve Bi kac gün önce garanti bankasından aramıslar borcunuzu bize devredin faiz oranını düşürelim. Yani 50.000 borc varsa 40.000 düştü örnek. Bunun bu haberle bir alakası varmı. Garanti bankası neden böyle birsey yaptı. Bilen birisi varsa bu durumu bana. Acıklaya bilirse sevinirim

Avatar
Banka 2019-12-26 23:21:32

Hayır yok . Akrabaniza başka banka yapılandırmak istemiş.haberdeki ise bankalar alacaklarını satıyorlar alan tüzel gerçek kişi icrayla aliyor

Avatar
ATILA OKSAY 2020-03-29 12:37:51

Bizler emekliyim aktif bankası ptt kanalı ile kredii almistim elime cüzi miktarda para kaliyotdu ancak taxsi şoförlüğü yapıp aradaki açığı kapatiyordum şimdi ne olacak

Avatar
Masal 2020-04-16 08:31:35

Garanti bankası konut kredisi olanlar bu durumdan etkileniyor mu banka ile görüşmek gerkelimidir tesekkurler