BTK Memur Alımı Başvuruları 10 Şubat'ta Başlayacak

Bilgi Teknolojileri Uzman Yardımcılığı Giriş sınavı için başvuru işlemleri 10 Şubat'ta başlayacak, 19 Şubat 2021 tarihine kadar sürecek.

BTK Memur Alımı Başvuruları 10 Şubat'ta Başlayacak

BTK'nın resmi sayfasından ve çeşitli basın yayın kuruluşları aracılığıyla yapılan duyuruda, BTK'nın Bilişim Uzman Yardımcısı alacağı kaydedilmiş, ilgili alım için başvuru yapacak adayların başvuru genel ve özel şartlarını dikkatle incelemesi gerektiği vurgulanmıştı.

İlkokul, lise, önlisans ve lisans düzeyinden yeni iş haberlerini takip etmek için TIKLA.

Buna göre ilgili alım için başvuru yapacak adaylarda aranacak genel şartlar şu şekilde: 

Yapılacak olan giriş sınavına katılabilmek için;
a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yer alan genel şartları taşımak,
b) En az dört yıllık lisans öğrenimi veren, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat ve işletme fakülteleri veya bölümleri, hukuk fakültesi ve mühendislik alanında elektrik-elektronik, elektronik, elektronik ve haberleşme, endüstri, telekomünikasyon ve bilgisayar mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt içindeki veya yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak,
c) 2021 yılının Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01/01/1986 ve sonraki tarihlerde doğanlar).
ç) 2019 ve 2020 yılında A Grubu kadrolar için yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS), alanlara göre aşağıda belirtilen puan türlerinin herhangi birinden en az 70 puan almış olmak kaydıyla, başvuru yapanlar arasında alanlar itibarıyla yüksek puandan düşük puana doğru yapılan sıralama sonucunda;
Hukuk alanında, KPSSP3 veya KPSSP4 puan türlerinin herhangi birinden aldığı puan ile,
Sosyal Bilimler alanında, KPSSP3 veya KPSSP48 puan türlerinin herhangi birinden aldığı puan ile,
Mühendislik alanlarında, KPSSP2 veya KPSSP3 puan türlerinin herhangi birinden aldığı puan ile

başvurduğu alanın 20 katı sayıda aday arasına girmiş olmak gerekmektedir.

Adayların başvurdukları alanda belirtilen iki KPSS puan türünden yüksek olana göre sıralama yapılacaktır. 

Alanlar itibariyle son sıradaki adayla aynı puana sahip olan adaylar da giriş sınavına girmeye hak kazanır.

Başvurular nasıl yapılacak?

BTK memur alımı başvuru işlemlerine ilişkin yapılan açıklamada, "Başvurular, 10 - 19 Şubat 2021 tarihleri arasında mesai saatleri içinde Kurumun merkez teşkilatının bulunduğu Eskişehir Yolu 10. Km. No: 276 Çankaya/ANKARA adresine şahsen ya da posta ile yapmaları gerekir." denilirken, başvuru yapacak adayların ilgili belgelere resmi sayfadan erişim sağlayabileceği belirtildi.