Böyle rekor şimdiye kadar görülmedi! Altın fiyatlarında 3000 TL için tokat gibi tahmin!

İslam Memiş altın yatırımcılarını uyardı! Yükseliş devam edecek, 3000 TL'ye kadar tırmanacak! İşte detaylar...

Böyle rekor şimdiye kadar görülmedi! Altın fiyatlarında 3000 TL için tokat gibi tahmin!

Altın fiyatlarındaki yükseliş, gram altının serbest piyasalarda 2.100 TL'yi aşarak cumhuriyet tarihinin rekorunu kırmasıyla dikkat çekiyor. Bu değer artışında, dolar/TL kurundaki tarihi seviyeler ve ons altındaki yükselişler etkili olmuş durumda. Güvenli liman olarak bilinen altın, yatırımcılarına olumlu bir getiri sağlarken, piyasanın uzmanlarından İslam Memiş, altın piyasasına dair önemli öngörülerde bulundu.

Dolar/TL kurunun 10.05 itibariyle 31,03 seviyesinde bulunduğu bir dönemde, ons altın 2.029 seviyesinde görülüyor. Altın piyasalarının uzmanı İslam Memiş, yaptığı açıklamada, gram altının 3.000 TL'ye ulaşacağı bir tarihi öngörerek yatırımcıları uyardı. Memiş, özellikle ons altında yaşanan baskılanma ve belirsizliklere dikkat çekerek, 1950-2050 dolar geniş bant aralığını takip ettiklerini belirtti. Ons altının 2000 doların altına düştüğü durumda ise fiyatların ucuz olduğunu vurgulayan Memiş, yılın son çeyreğinde 3000 lira seviyelerine ulaşılması halinde, önceki aylardaki fiyatların ne kadar uygun olduğunu anlamanın mümkün olacağını belirtti.

islam memiş dolar

Ayrıca, küresel piyasalarda açıklanan Fed toplantı tutanakları da yakından takip ediliyor. Tutanaklarda, çoğu Fed yetkilisinin politika duruşunu gevşetmek için hızlı hareket etmenin risklerine vurgu yaptığı ve enflasyonun sürdürülebilir olup olmadığını değerlendirirken verileri dikkatle izlemenin önemine vurgu yapıldığı belirtiliyor.

İslam Memiş, her düşüşün bir alım fırsatı olduğunu belirterek, yatırımcıları bu fırsatları değerlendirmeye çağırıyor. Altın bulunduran yatırımcılara da ellerindeki pozisyonları koruma çağrısında bulunan Memiş, önümüzdeki dönemde altın piyasasındaki gelişmelerin yakından takip edilmesi gerektiğini vurguluyor.

NOT: BU HABER BİR YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.