Bir Kötü Haber Daha: Minibüs ve Taksi Fiyatlarına Zam

Son dakika: Bir zam haberi daha geldi. UKOME 'de düzenlenen toplantı sonrası minibüs, taksi ve okul servislerine zam geldiğine yer verildi.

Bir Kötü Haber Daha: Minibüs ve Taksi Fiyatlarına Zam

Son dakika haberi: İstanbul 'da taksiye yüzde 25 zam.

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu bir son dakika açıklaması yaptı. Aksu yaptığı açıklamada UKOME 'de toplantı yapıldığını ve bu toplantıda zam kararı aldıklarını söyledi.

UKOME toplantısında; okul servisi, minibüs, taksi ve dolmuş ücretlerinin yeni fiyat tarifesi belirlendi. İstanbul'da servis ücretlerine yüzde 13, minibüslere yüzde 20, taksilere ise 25 zam geldi.

TAKSİMETRE AÇILIŞ FİYATINA ZAM

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu UKOM'e temsilcisi, İstanbul Taksiciler Odası Başkanı Eyüp Aksu zamlarla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Ulaşım camiasında en son iyileştirme 07.09.2017 tarihinde gerçekleşmişti. Ulaşım camiası olarak yaklaşık 24 aydır zam beklentimiz var, tarife iyileştirme beklentimiz var. Maalesef biz istediğimiz zammı alamadık. O kadar sevinçli değiliz. Ama bir iyileştirme oldu. Taksimetre ücretlerinde yüzde 25 oranında iyileştirme oldu, zam yapıldı. Taksimetre açılış ücretimiz 4 TL idi, 5 TL oldu. İndi bindi ücretimiz 10 TL idi 13 TL oldu. Kilometre mesafe ücretimiz 1 kilometrede 2 lira 50 kuruş yazıyordu, bundan sonra kilometre başına 3 lira 10 kuruş yazacak"

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA