Beyaz Eşya ve Elektronik Ürünlere Büyük Zam Geliyor

Ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntılar dünyada da boy gösteriyor. Samsung, çip fiyatlarına zam yapıyor, bu yüzden birçok elektronik ürün ve beyaz eşyaya yüzde 20 zam gelecek. Eşyalarınıza iyi bakın.

Beyaz Eşya ve Elektronik Ürünlere Büyük Zam Geliyor

Ekonomik sıkıntılar küresel piyasalarda da boy göstermeye devam ediyor. Dünya çapında yaşanan çip krizi elektronik sektörüne de ağır darbe vuracak.

Çip krizi ile yaşanan sıkıntı arabadan cep telefonlarına beyaz eşyadan elektronik cihazlara kadar birçok üründe ciddi fiyat artışlarının yaşanmasına neden olacak.

Dünyanın en büyük çip üretici firmalarından biri olan Samsung'un çip fiyatlarına yüzde 20 oranında zam yapmayı planladığı haberleri gündeme bomba gibi düştü.

Tayvanlı çip üreticisi TSMC'den sonra ikinci büyük çip üreticisi olan Samsung'un çip fiyatlarına zam yapacağı haberlerinin ardından birçok ürüne yeni zamların çok yakında gelmesi bekleniyor.

Günümüzde birçok elektronik cihazda yer alan bu çiplerin zamlanması sonucu uzmanlar; buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, akıllı telefon, bilgisayarlar, tabletler, televizyonlar ve arabalara büyük zam geleceğini belirtiyor.

Ayrıca uzmanlar bu süreçten sonra elektronik araçlarınıza iyi bakmanız ve iyi muhafaza etmeniz gerektiğini belirtiyor.

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  /