Beklenen Açıklama Geldi

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, 500 liralık banknotlar ve 5 liralık madeni paralar hazırlığı olduğu iddiasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Beklenen Açıklama Geldi

Başkan Şahap Kavcıoğlu, yılın ikinci enflasyon raporuna ilişkin sunum yaptı. Yaptığı sunumda 500 liralık banknot ve 5 liralık bozuk para iddialarına da yanıt verdi. Kavcıoğlu, “''Böyle bir şeyin konuşulduğunu zannetmiyorum. Bir arkadaşın bir tweeti ile gündemi bu kadar ciddiye almak doğru değil. Bizim böyle hazırlığımız, böyle bir beklentimiz, vatandaşın ve piyasanın böyle bir beklentisi yok. Böyle bir hazırlığımız yok" ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

Ziraat Bankası Eski Genel Müdür Yardımcısı Şenol Babuşcu sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, 500 TL'lik yeni banknotlar ve 5 TL madeni paralar için hazırlıkların başladığını iddia etmişti.

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

https://www.kamubulteni.com/images/upload/KAMUBULTENY_GOOGLE_PLAY.png https://www.kamubulteni.com/images/upload/KAMUBULTENY_GOOGLE_PLAY.png https://www.kamubulteni.com/images/upload/KAMUBULTENY_IOS.png https://www.kamubulteni.com/images/upload/KAMUBULTENY_IOS.png

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

https://www.kamubulteni.com/images/upload/instagram.png https://www.kamubulteni.com/images/upload/instagram.png / https://www.kamubulteni.com/images/upload/facebook.png https://www.kamubulteni.com/images/upload/facebook.png / https://www.kamubulteni.com/images/upload/twitter.png https://www.kamubulteni.com/images/upload/twitter.png