Başvurana devletten 65 bin TL karşılıksız destek! O şartı sağlamak yetiyor

Devlet tarafından KOSGEB aracılığı ile girişimcilere geniş destek sağlanmasına devam ediliyor. Girişimcilere operasyonel maliyetleri karşılamak üzere sağlanan 65.000 TL'lik geri ödemesiz destek fırsatı verilecek. Bu imkan iş dünyasına yeni heyecanların getireceği değerlendiriliyor.

Başvurana devletten 65 bin TL karşılıksız destek! O şartı sağlamak yetiyor

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme Destekleme Başkanlığı (KOSGEB) tarafından sağlanan 65 bin TL'lik nakdi destekten yararlanabilmek için girişimcilerin belirlenen bazı şartları yerine getirmesi gerekiyor.

Başvuru Şartları

Öncelikle KOSGEB'in veri tabanına kayıt olduktan sonra ş planınızı devlete sunmanız gerekiyor. Ayrıca başvuru sürecinde teslim edilmesi gereken belgelerin arasında ise 'Geleneksel Girişimci Destek Programı'nın ödemesine ilişkin başvuru formu, KOSGEB'in web servis sorgulama sonuçları ve firmanın sosyal sigorta primi ya da vergi ödemediğini kanıtlayan belgeler yer alıyor.

Başvurana devletten 65 bin TL karşılıksız destek

Destek Kullanımı

65.000 TL tutarındaki hibe desteği şirketin belirlenmiş olan giderlerini karşılamak için kullanılacak. Ancak bu finansman fonunu kullanabilmek için girişimcilerin geçmiş performansa ilişkin belirli kanıtları ve kanıtları sunması gerekiyor. Her girişimcinin başvurusu ise ayrı ayrı incelenecek ve hibe, işletme sermayesi, personel giderleri gibi alanlarda kullanılacak.

Devlet destekli bu hibe, girişimcilere iş dünyasında rekabet güçlerini artırmak ve işlerini geliştirmek için önemli bir fırsat sunuyor.