Bakan Nebati’den Enflasyon Mesajı Zirve Geride Kaldı

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, TÜİK’in kasım ayı enflasyon verilerini açıklamasının ardından açıklamalarda bulundu.

Bakan Nebati’den Enflasyon Mesajı Zirve Geride Kaldı

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, açıklanan enflasyon verilerini açıkladı.

Enflasyonun Kasım ayında hız kestiğini belirten Bakan Nebati, “Kasım ayında enflasyon hız keserek yüzde 84,39’a, yurtiçi üretici fiyat endeksi (Yİ-ÜFE) de yıllık bazda yüzde 157,69’dan yüzde 136,02’ye gerilemiştir” dedi.

Enflasyonda Zirve Geride Kaldı

Enflasyonda zirvenin geride kaldığı belirtilerek gerileme içerisine girdiğini belirten Nebati, “Daha önce de çeşitli mecralarda ifade ettiğimiz üzere, beklenmedik bir küresel gelişme olmadıkça enflasyonda zirveyi geride bırakarak düşüş trendine girmiş bulunuyoruz ifadelerini kullandı.

Bakan Nabati’nin açıklamasının devamı şu şekilde;

“Bu gelişmede, uluslararası emtia fiyatlarının nispeten sakin seyri ile küresel koşullardaki bazı iyileşmeler etkili olduğu gibi Kur Korumalı Mevduat ve devreye aldığımız diğer pek çok önlemin Türk Liramızda sağladığı istikrarlı duruş kuşkusuz etkili olmuştur.

Önümüzdeki aydan itibaren etkisini gösterecek olan baz etkisiyle de enflasyondaki düşüş eğilimini, bu ay Yİ-ÜFE’de olduğu gibi, daha keskin hissetmeye başlayacağız.

Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, Türkiye Yüzyılı vizyonumuz çerçevesinde uyguladığımız politikalarla, enflasyonla mücadeleyi kararlılıkla sürdürürken, vatandaşlarımızın alım güçlerini de korumaya devam edeceğiz.

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  /