Bakan Nebati: Dar Gelirlilere İki Yeni Destek Paketi Çalışmaları Tamamlandı

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, NTV ekranlarında ekonomiye ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bakan Nebati, dar gelirliler için iki yeni destek paketi çalışmalarının tamamlandığını belirterek en kısa sürede açıklanacağını söyledi.

Bakan Nebati: Dar Gelirlilere İki Yeni Destek Paketi Çalışmaları Tamamlandı

NTV ekranlarında bir programa katılan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ekonomiye ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Nebati, ayrıca büyümeye ilişkin de yılın ikinci çeyreğinde birinci çeyrekteki rakamın üzerine çıkılmasının hedeflendiğini belirtti.

Bakan Nebati "Dar gelirlilerin sıkıntılı durumları var. İlgili bakanlıklarımızla çalışma gerçekleştirdik, son rötuşlar yapıldıktan sonra açıklanacak. Dar gelirliler için iki yeni destek için çalışmalar tamamlandı, yakında açıklanacak" diye ekledi.

Bakan Nebati'nin açıklamaları şöyle:

“4 milyon haneye doğal gaz ve elektrik desteği veriyoruz, 2022 yılında dar gelirlilerin doğal gaz ve elektrik kullanabilmeleri için 142 milyar TL'den vazgeçtik, şu anda Dünyada en fazla destek veren ülkelerin başında geliyoruz.

Dünyadan en çok hane halkını destekleyen, doğal gaz üreticisi olmayıp da destekleyen ülkeyiz. Yüzde 82'ye kadar desteklemeler söz konusu. Sadece doğal gaz ve elektrik düzenlemesi yapmadık. Kiralarda da yüzde 25'lik artış sınırı getirdik, bir miktar rahatlama sağladık. Gerek konut gerek kiralarda da normalleşme kendine gelmeye başladı. Ücretlerde yüzde 50'lik artış sağladık. Salgın döneminde dar gelirliler oldukça rahatladılar.”