Bakan Göktaş'tan Müjde! 872,4 Milyon TL SED Ödemeleri Hesaplara Yatırıldı!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Şubat ayı için 872,4 milyon TL tutarında Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesini gerçekleştirdi. Bu ödeme, ihtiyaç sahibi ailelere önemli bir maddi destek sağladı.

Bakan Göktaş'tan Müjde! 872,4 Milyon TL SED Ödemeleri Hesaplara Yatırıldı!

Bakan Göktaş’tan Önemli Açıklama

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, çocukların sosyal desteklenmesi ve eğitimlerinin karşılanması amacıyla yapılan ödemeler hakkında şu açıklamayı yaptı: "Çocuklarımızın eğitimli bireyler olarak yetişmeleri için tüm çabalarımızla çalışıyoruz. Bu kapsamda, Şubat ayı SED ödemesi olan 872,4 milyon TL'yi hak sahiplerinin hesaplarına yatırdık. Bu ödemeyle birlikte, ihtiyaç sahibi ailelere maddi bir destek sağlamış oluyoruz."

SED Ödemesi Nedir?

SED ödemesi, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından maddi durumu yetersiz olan ailelere çocuklarının eğitimlerini sürdürebilmeleri için yapılan bir destek ödemesidir.

SED Ödemesi Kime Verilir?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın sosyoekonomik durum araştırması sonucunda belirlenen yoksulluk sınırı altında kalan aileler ve 0-18 yaş arası çocuklar ile öğrenci olan ve 25 yaşını aşmamış çocuklar bu ödemeden faydalanabilir.

SED Ödemesi Miktarı Nasıl Belirlenir?

SED ödemesi, ailedeki çocuk sayısına ve ailenin gelir durumuna göre değişmektedir.

SED Ödemesi Nasıl Alınır?

SED ödemesi, hak sahiplerinin banka hesaplarına yatırılmaktadır.

Daha Fazla Bilgi İçin:

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın internet sitesini ziyaret edebilir veya ALO 144 Sosyal Yardım Hattı'nı arayabilirsiniz. Bu kaynaklar, SED ödemesi ve diğer sosyal yardım hizmetleri hakkında detaylı bilgi sağlamaktadır.