Bakan Dönmez Açıkladı Doğalgaz Fiyatlarına Zam Gelecek Mi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, katıldığı bir canlı yayında doğalgaz fiyatları hakkında açıklamalarda bulunurken “Aralık ayında doğalgaz fiyatlarına zam yapılmayacak” dedi.

Bakan Dönmez Açıkladı Doğalgaz Fiyatlarına Zam Gelecek Mi

Kış ayında doğalgaz konusunda sıkıntı yaşanmayacağını belirten Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Aralık ayında doğalgaz fiyatlarının artmayacağını duyurdu.

Karadeniz Gazı İlk Başta Mutfak ve Banyo Kullanımını Karşılayacak

Canlı yayında açıklamalarda bulunan Bakan Dönmez’in açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde;

“Kara ve denizde boru serim işlemi bitti. 280 tonluk bir kilit ekipman Türkiye’ye getirildi. Hedefimiz 2023 Mart ayında vatandaşlarla buluşturmak. Sahada hummalı bir çalışma var. 1200 dönümlük arazide gaz dönüşüm tesisini inşa ediyoruz. Karadeniz gazında boru serim işlemi bitti. Mart ayında ilk gaz sisteme girecek. 4 yıl sonra konutlardaki gazın tamamını karşılayacak. Karadeniz gazı ilk etapta mutfak ve banyo kullanımını karşılayacak. Doğalgazda sübvansiyon oranı yüzde 75. Doğalgazın üretilmesiyle vatandaşımıza gereken yardımları yapmak için elimizden geleni yapacağız. Bu gazla hem milletimiz hem de devletimiz kazanacak.

Doğalgazda Anormal Artışlar Oldu

Burada öncelikle küresel fiyatlara bakmak gerekiyor. Pandemi öncesi ve sonrasına bakacak olursak doğal gazda anormal artışlar oldu. Ukrayna’daki savaş kısa sürede biterse piyasayı rahatlatır. Öngörülebilir fiyat tahmini söz konusu değil, oynaklık çok fazla.

Aralık Ayında Zam Yok

Ama yaz aylarındaki yüksek seviyelerin gerilediğini görüyoruz. Ancak bu geçici mi olacak, yoksa kalıcı mı olacak göreceğiz. Ama aralık ayında doğalgaza zam yapılmayacak. Türkiye bu kışı sorunsuz atlatacak.”

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  /