Bakan Açıkladı: O Marketlerde Ürünler Yüzde 10 İndirimli Olacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli 'den son dakika indirim açıklaması geldi. Yapılan açıklamada Bakan, marketlerde 2 ay boyunca ürünlerin yüzde 10 indirimle satılacağını söyledi.

Bakan Açıkladı: O Marketlerde Ürünler Yüzde 10 İndirimli Olacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli 'Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı'nda önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Pakdemirli; burada yaptığı açıklamada "Zincir marketlerde 50 üründe 2 ay yüzde 10 indirim yapılacak" diyerek müjdeyi verdi.

Bakan Pakdemirli 'nin açıklamaları şu şekilde;

*Enflasyonla mücadele programımızın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bugün dünya nüfusu 7 milyar, önümüzdeki 2050 yılına baktığımızda 9 milyar olacak. Şehirleşmemiz yüzde 55, 2050'ye baktığımızda çok daha fazlasını yapacağız. Bu zor ev ödevini yapmamız lazım.

Gıda arz güvenliği ekonominin hızlı olduğu durumlarda ön plana çıkıyor. 2 görevimiz var. Üreticiyi korumak ve tüketiciyi kollamak. İkisini de yapma yolunda ödevimizi aldık çalışıyoruz. Tohumdan sofraya tüm sorunları ortadan kaldırmanın yolunu arıyoruz. Heybeyi doldurarak geldik."

ÇAYKUR ÜRÜNLERE ZAM YAPMAYACAK

ÇAYKUR 'un ürünlere zam yapmayacağını söyleyerek açıklamasını sürdüren Bakan Pekdemirli, şu ifadeleri kullandı:

"Yaptıklarımızın üzerine neler yapabiliriz dedik. Serbest piyasa ekonomisi tabii ki işleyecek. Gıda arz güvenliğini de mutlaka sağlayacağız. Örneğin kıyma 29, kuşbaşı 31 TL'den satılıyor. Ucuz fiyattan alınıyordu, alınmaya devam edecek. Ucuz et projesi devam edecek. Çaykur bundan sonra da zam yapmayacak. Zincir marketlerde 50 üründe 2 ay yüzde 10 indirim yapacak."

ET VE SÜT KURUMU İNDİRİM YAPACAK

Et ve Süt Kurumu 'nun da indirimli ürün satacağını söyleyen Bakan Pakdemirli, açıklamasını şu şekilde sonlandırdı:

"Et ve Süt Kurumu 10 üründe yüzde 10 indirim yaptı. Atatürk Orman Çiftliği 14 üründe yüzde 10 indirim yaptı. Sığ ve toz gübreyle yemde yüzde 10 indirim yapıldı.

Toprak Mahsulleri Ofisi pirinci yüzde 20-40 indirimle arasında satmaya devam edecek. Carrefour, BİM, Şok, Migros ve Metro 50 üründe iki ay süreyle yüzde 10 indirim yaptığını açıkladı."

Kamubulteni.com  | Ankara