Asgari Ücret Zammı İçin Var Da Demedi Yok Da Demedi

Milyonlar Temmuz ayı ile beraber asgari ücrete zam için artış beklerken kafa karıştıran bir açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, ‘’Erdoğan zam var da yok ta demedi’’ dedi.

Asgari Ücret Zammı İçin Var Da Demedi Yok Da Demedi

Hayat pahalılığı karşısında zor zamanlar geçiren asgari ücretlilerin hevesini kaçıracak bir açıklama geldi. Neredeyse herkesin Temmuz ayında asgari ücrete kesin zam beklediği bilinirken yapılan açıklama ile moraller az da olsa bozuldu. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, yaptığı görüşmenin değerlendirmesini Hande Fırat’a açıkladı.

Geçen hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşme yapan Türk-İş Başkanı Atalay, Erdoğan'ın asgari ücret ile ilgili; "Ben olanların farkındayım, çalışmalarımız var" dediğini aktardı.

"Zam için ‘var’ da demedi, ‘yok’ da’’

Görüşmenin detaylarını Hande Fırat'a anlatan Atalay, Erdoğan'a "Bir an evvel asgari ücretliye, işçi emeklisine, dar sabit gelirliye, işsize düzenleme gerekiyor; nefes alacakları, onlara oksijen olacak bir düzenleme lazım" dediğini söyledi. Atalay, Erdoğan'ın da durumun farkında olduğunu belirterek, "Zam için ‘var’ da demedi, ‘yok’ da. Ama dikkatle dinledi" dedi.

Atalay, vatandaşların ne kadar zor durumda olduğunu da şu sözlerle açıkladı:

‘’Artık Tahammül Kalmadı’’

Yaşanan enflasyon ve hayat pahalılığı karşısında vatandaşın zor durumda olduğunu belirten Atalay, "Artık tahammül kalmadı... Zam yapıp enflasyon da böyle artmaya devam ederse zam yapmanın da manası olmaz. Enflasyonla mücadele mutlaka şart. Tahammül kalmadı. İktidar ve muhalefet enflasyonla birlikte mücadele etsin. Sonra sandıkta kim kime istiyorsa oy versin. Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun toplanması için bakanın çağrıda bulunması yeterli.

Ok yaydan çıktı. Bir iyileştirme yapmak zorundalar. Yapmazlarsa aralık ayına kadar ne asgari ücretli tahammül eder ne de hükümet."

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  /