Amazon Türkiye'den alışveriş yapanlar dikkat! Bu kural tamamen değişiyor

Amazon Türkiye, kargo biçimini değiştiriyor! Artık kutu yok! İşte detaylar...

Amazon Türkiye'den alışveriş yapanlar dikkat! Bu kural tamamen değişiyor

Amazon Türkiye, kargo teslimatlarındaki çevre dostu adımlarına hız kesmeden devam ediyor. Şirket, artık uygun ürünleri üreticinin orijinal paketinden başka ek bir ambalajlama yapmadan, sadece adres etiketi ekleyerek teslim etmeye başladığını duyurdu. Bu yenilikçi adım, fazladan ambalaj kullanımını minimuma indirerek çevresel etkiyi azaltmayı amaçlıyor.

Amazon Türkiye Ülke Müdürü Richard Marriott, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Programımız, teslimatlarda kullanılan fazladan ambalajları tamamen ortadan kaldırmayı ve yalnızca ürünü korumak için gerektiğinde ekstra bir karton veya zarf kullanmayı amaçlıyor" ifadelerini kullandı. Bu adım, sadece çevre dostu bir yaklaşım sunmakla kalmayıp aynı zamanda müşterilere daha minimalist ve sade bir alışveriş deneyimi sunmayı hedefliyor.

Amazon Türkiye'nin bu çevre dostu uygulaması, mutfak aksesuarları, spor ekipmanları ve ofis malzemeleri de dahil olmak üzere binlerce seçilmiş ürünü kapsıyor. Ürünler, orijinal paketleriyle gönderilmeye uygunsa, müşterilere ödeme sırasında "içinde ne olduğunu gösteren" bir paketle teslim edileceğini bildiren bir mesaj gönderiliyor.

amazon kargo güncellemesi

Müşteriler ayrıca, siparişlerini gizlemek istedikleri durumlarda "Ek Amazon ambalajı olmadan gönderilir" seçeneğini tercih edebiliyor. Bu, müşterilere içeriklerini gizleme ve sadece orijinal paketle teslim alma imkanı tanıyor.

Akıllı paketleme seçenekleri için ise Amazon Türkiye, makine öğrenimine dayanan algoritmalar kullanarak, ek paketleme gerektiğinde müşterilere yardımcı olmayı hedefliyor. Bu sayede, ihtiyaç duyulan ekstra koruma sağlanırken gereksiz ambalaj kullanımının önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Amazon Türkiye'nin bu çevreci uygulaması, şirketin sürdürülebilirlik konusundaki taahhüdünü vurgulayarak, müşterilere hem çevresel etkiyi azaltma hem de pratik alışveriş deneyimi sunma noktasında önemli bir adım olarak öne çıkıyor.